Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattad vagy terveze...

Meddig szoptattad vagy tervezed szoptatni a babádat?

Figyelt kérdés
Ha már nem szopizik, hogy sikerült a leválás?
márc. 24. 09:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
58%

Elsőt 4 hónapig sikerült pótlás mellett.

Másodikat 3,5 évig. Ő választotta el magát szép fokozatosan. Nem okozott gondot se a bölcsis, se az ovis beszoktatáskor, sőt. Ezerszer önállóbb volt, mint a tapszeres testvére. A hozzátáplálás is sokkal jobban ment. A testvére még 1,5 évesen is 99 %-ban tápszeren élt, 2 évesen is csak csipegetett, míg ő anyatej mellett 10 hónaposan evőeszközzel darabosat evett, normál pohárból ivott.

márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%

10hónapig tervezem, ami kinyújtható 1 évig. Tovább nem.

Tesóm gyereke még most se akarja abbahagyni, pedig 3,5éves. Na, nem szórakozunk.

Egyébként, akik a környezetemben sokáig szoptattak, ott mindenkinél volt egy pont, amikor a gyerek nem igényelte, ők erőltették, aztán meg már nem jöttek le róla.

márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%

1. 4 hónap, tápszert is kapott az első naptól, ő nem fogadta el többé a mellet


2. Majdnem 3 év, iszsz volt


Egyiket sem így terveztem

márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Én 2 év 3 hós koráig szoptattam. Én választottam le, mert már eléggé teher volt. Bár szerettem szoptatni, de az éjjeli 3847362x kelések, meg a napi 30 komfortszopi már eléggé sok volt…
márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
45%
4 éves korig szopott a gyerekem. Az utolsó fèl evben mar csak 5 percet elalvàshoz.
márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

Első gyerekemet terveztem szoptatni, ameddig akart volna, de sajnos két hétig tudtam.

Második gyerekemet szintén terveztem addig ameddig ő igényli.Nala sikerült is

10 hónapig szoptattam, és magától szokott le .

10 hónapos elmúlt amikor elutasította.

márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Egy évig terveztem, ehhez képest lassan 2,5 éve tart, és Ő nem akar hallani a leszokásról, pedig én már nagyon elengedném.
márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
60%

2 évig szoptattam. Tovább is szükség lett volna rá a doki és a védőnő szerint, de nagyon sokat fogytam,muszáj volt abbahagyni.


Igen,aránylag jól ment a leválás.

márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%

Elsőt 10 hónapig, magától szokott le fokozatosan.

Másodikat 3,5 évig, őt is hagytam ameddig igényelte. Utolsó fél évben 2x10 másodperc volt elalvás előtt, aztán egyszercsak elfelejtette.

márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt 2 évig, laza volt a leválás, már csak alváshoz cicizett az utolsó hónapokban. Megbeszéltük, hogy már nagylány, elfogadta.

A másodikat 1.5 évig terveztem, 2.5 lett belőle, az utolsó hónapokban már szintén csak alváshoz kellett, kicsit rábeszélősebb volt a leválás, de nem voltak nagy sírások, vagy ilyesmi. A harmadik most 16 hós, még javában szopizik, de tejem már nem sok van szerintem, megnyugtatásként cicizik inkább. Nemsokára el kell utaznom 3 napra, es tartok tőle, hogy itt végetér a szoptatás, amúgy másfél-két évig tervezném.

márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!