Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan ébresztitek fel a...

Hogyan ébresztitek fel a babót, ha szopi közben elalszik?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hónpos elmúlt, de még mindig nagyon lustán szopik...így állandóan le kell fejnem utána, majd cumisüvegből adom neki a következő szopinál, de ez nagyon fárasztó, elmegy az egész napom, meg félek, hogy elapad a tejem, ami így sem túl sok, van, hogy nem is elég...:-(
2010. okt. 29. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell kifejezetten felébreszteni. Alvás közben is tudnak szopizni.

Próbáld meg a tarkójánál ütemesen böködni a szabadon levő kezed középső ujjával. Nálunk ez bejött...

2010. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha elalszik, de nem engedi el a melledet, akkor a kisújadat tedd a szája széléhez, így könnyen kiveheted a melled a szájából. :)
2010. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én akkor szoktam ébreszteni, ha elalszik cicin, és tudom, h keveset evett, akor a kis pofiját "ütögetem" 1 ujjammal.
2010. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sajnos az a baj, hogy "komfort-cicizik", szív 2-3-at, elpilled, ébresztgetem, megint szív, stb. Nem eszik rendesen, azt hiszem jóllakott, majd negyed óra múlva ordít...:-(

Így az egész álló napom egybefüggő cicizés :-(

2010. okt. 29. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy picit "megmorzsolgatom" a vállát, akkor egyből felkel, és úgy elkezd szopizni, hogy csak na. :) Aztán újra elalszik, és akkor újra egy kis vállmasszírozás...
2010. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első időszak nekünk is ilyen kínkeservesen telt, az egész napunk szopizásból állt. Én nem ébresztgettem, hanem ha beájult, akkor letettem, aludt ameddig aludt, mikor felébredt, akkor megszoptattam újra. Igy néha tényleg nagyon sokat szopiztunk, de megérte, mert lassan egy éves és még mindig rengeteg tejem van és még mindig nagyon sokat szopizik.
2010. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért "komfort-cicizi", mert utána úgyis megkapja üvegből. Meg ha jól értem, üvegből eszik, utána teszed cicire?


Az én lányom is beájult cicin mindig. Letettem aludni (aludt is 1-2 órán át), majd felébredt. Ilyenkor kicsit vártam, tisztába tettem, majd újra megszoptattam. Mivel éhes, ezért pikk-pakk (5-8 perc alatt) leszívott annyit, hogy jól is lakott.


Én semmivel sem tudtam felébreszteni.

2010. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Éjjel lefejem a tejet. Nappal előbb cicizik, utána mérem, hogy mennyit evett, és kipótlom az éjjel lefejt tejből, amíg van belőle.(ha elfogy, táppal pótlom, de szerencsére már egyre kevesebbszer kell tápozni)

Azért mérem, mert totál össze vissza eszik, hol elalszik hol nem, hol kiszív 120ml-t, hol csak 30 ml-t, teljesen össze-vissza.

Nekem sem ébred fel semmire sem, pedig itt ontják az ötleteket...:-(((

De nekem ilyenkor szerintem semmit nem szív, mert kb 10-30 perc után már ébred is...:-(

2010. okt. 31. 20:44
 9/9 anonim ***** válasza:

te is hol 2 szelet kenyeret eszel, hol csak 1 narancsot, a baba étvágya, éhsége is változó.


beszéld meg a védőnőddel, ős biztosan tud tanácsot adni!

2010. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!