Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális az, hogy egybeérnek...

Normális az, hogy egybeérnek a szoptatások? 1 hetes baba

Figyelt kérdés
1 hetes a babám (beságult, így lehet, hogy még mindig kicsit aluszékonyabb mint egy normál baba) és az a "bajom", hogy elkezd szopizni pl. du. 5-kor és 3/4 6-ig cicn van, szopizik szünetekkel. Leteszem, de tekereg és nyújtogatja a nyelvét, hogy éhes. Ilyenkor újra mellre teszem, megint "lóg" rajta fél órát (közben szív is, nem csak lóg), majd megint úgy tűnik, hogy bealszik, de ha leteszem megint jelzi, hogy éhes. Most, fél8-ra aludt el végül. Normális az, hogy így eszik?!!?!? 2 és fél óra mire jóllakik??? :-)
2010. okt. 30. 19:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Nem normális.Neki is kell pihenés két szopi között,ha nem is háromórahossza. Negyedóránál tovább ne szoptasd alkalmanként.
2010. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Ő még gyengécske, sokszor kell ennyi idő nekik ilyen kicsiként, mire egyrészt tele lesz a pocak, másrészt kielégítik az anyaigényt. :)

Később változni fog, ne aggódj. Ha gyarapszik, nincs semmi gond ezzel.

2010. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
19:34-es, ne már. 1 hetes, besárgult babáról van szó. Hagyjuk talán még nőni és erősödni egy kicsit, mire megismertetjük az órával, oké?
2010. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is "ugyanezt csinálta" ennyi idősen. Kis súllyal született és én rendíthetetlenül szoptattam akár 3/4 órán át is. Lehet, hogy nem tettem jól, de kb. 1-2 hét alatt beállt szépen a három óránkénti szopizásra és szépen fejlődött. Nekem ez volt a lényeg. :-)
2010. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Amúgy engem nem zavar, ha ennyit eszik, mégha van is mellette egy 1.5 évesem akivel azért szintén kéne foglalkoznom, csak aggódom, hogy nem okoz-e pocakgondot, hogy egész nap mellen van, meg vajon normális dolog-e ez?!
2010. okt. 30. 20:08
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy nem jön elég gyorsan a tej neki? Vagy nem lehet, hogy kevés? Nálunk egy szoptatás fél órát vagy max 3/4-órát tartott,de utánna 3 órán át elvolt nyugiban. Persze ez csak azután volt, hogy elég lett neki a kaja.

Csak feltevés és nem szeretnélek fölösen stresszelni.

2010. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Még kicsi, gyenge, és lehet érzékeny is, ezért többször igényli a cicit, hiszen nem csak kaja, hanem nyugi is. Mire kialakulnának a pocakgondok, rendeződni fog ez, ne aggódj.
2010. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A tej biztosan elég gyorsan jön ,emrt bimbóvédővel szoptatom és látom ahogy ömlik, sokszor még folyik lefelé a hasam felé is + van hogy alig győzi szívni/nyelni.
2010. okt. 30. 20:44
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Normális,persze.Anno a kórházban nekünk méricskélték minden egyes szopi alkalmával,ilyenkor még annyira gyengék,meg bealszanak,hogy a legtöbb esetben másfél óra alatt volt képes 40-50-60-at kiszívni,pedig volt sok tejem.Érthető h fele ennyi idő alatt felét sem eszi meg az adagjának,és újra éhes fél óra múlva.No meg ,nem is csak a tejcsi miatt szeretnek ők szopizni..
2010. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
a sárgulás miatt az enyémet is minden 3 órában (3 napon át) mérték szopi előtt és után és kiderült, hogy 80-akat szopizik.
2010. okt. 30. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!