Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha az anyatej kezd...

Mit tegyek ha az anyatej kezd elapadni? Valószínűleg stresz miatt.12 hetes a babám

Figyelt kérdés
Mostanában elég rossz az anyagi helyzetünk, és emiatt elég sokat stresszelek.Tudom sokan mondják, hogy ne tegyem, de nem tudom kikapcsolni az agyam.Második babám,és elég sírós, és hasfájós.Nagyon ritkán jutok el odáig, hogy szoptatás után fejjek.Iszok Laktoherb teát, 2 filtert adok 1l vízhez.Mivel tudnám még elősegíteni a tejtermelést?
2010. nov. 19. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sok-sok ciciztetéssel, és legalább a szoptatás közben próbálj meg kikapcsolni, lehiggadni. Valamint ne végezz sok házimunkát lehetőség szerint.
2010. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet h a teától hasfájós? az én babám a teától volt ki...leálltam vele, és nekiálltam fejni, minden szoptatás után! próbáld ki!
2010. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem is lelki eredetű a dolog az elmondásod alapján. Esetleg igyál 3-4 liter folyadékot naponta, és van egy sütirecept (ne vegyél komolyan minden alapanyagot, a lényeg a B vitamin dózis)


Hozzávalók:


* 250 gramm búza

* 150 gramm árpa

* 100 gramm zab

* egy marék kesudió

* 150 gramm vaj

* 150 gramm barnacukor


Elkészítés: a gabonát lisztté őröljük, a kesudiót finomra aprítva aranybarnára pirítjuk, ezután hozzákeverjük a vajat, cukrot. Tíz-tizenöt másodperc múlva levesszük a tűzről, és ha kicsit kihűlt, három-öt evőkanálnyi vízzel elkeverve két-három centiméter átmérőjű golyókat formálunk. Naponta öt-hét golyócskát ajánlatos elfogyasztani. Ez az adag körülbelül 40 golyócskára elegendő.


És ha ez nem jön be, alkoholmentes sör, bátran! Nekem a sör nagyon sokat segített, simán menzesz alatt is anno, meg szopinál.

Nagyon szurkolok!!!


És fel a fejjel, mélypontok után csak jobb lehet!!! :)

2010. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy apad a tejed? A 3 hós fejlődési ugrásban vagytok éppen, ez megtéveszthet.
2010. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy 1-2héttel ezelőtt volt 1 hét amikor keveselte a tejcit,sűrűbben akart cicizni, mint előtt.Addig 90-100g-okat evett most olyan 120-130-at, de most 1-2-3 napja van hogy a napközbeni szoptatásoknál 1 ciciből nem tud annyit kiszívni, és a másikból is hozzá kell pótolni.Ebből gondoltam, hogy ez nem a 3hós ugrás lehet, hanem tej apadás.A védőnőmet is kérdeztem, de ő azt mondta, hogy nem szabad sűrűbben cicire rakni, mert akkor ahoz szokik hozzá, simán tartsam az eddig 4 órát, és ha közben éhes lesz akkor adjak neki babateát.De szerintem ez baromság.
2010. nov. 20. 15:24
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. nov. 20. 15:24
 7/16 anonim ***** válasza:

4 órát tartani?! :O Dehát még csak 12 hetes!


Nem hallgatnék a helyedben a védőnőre. Azt még megérteném, ha azt tanácsolná, hogy ne menj 2 óra alá, na de 4 óra? Ráadásul ez tényleg egyenes út az apadáshoz!

Legalább 3 óránként mellre tenném vagy még sűrűbben, ahogy kéri.

2010. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az összes bejegyzés érdekes lehet neked, de akár kérdezhetsz is a szakértőtől.

2010. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

De azt nem írtad, hogy gyakrabban kérne enni. Úgyhogy a védőnőd tanácsa nem releváns. A másik pedig ebben az esetben én sem szoptatnék gyakrabban, hiszen 4 óránként éhezik meg, semmi értelme, akkor szoptatni ha nem éhes, mert akkor teljesen felborul a rend. Mert korábban még nem éhes annyira hogy rendes mennyiséget egyen aztán meg már nem éhes.

Én szoptatnék két mellből. Én végig úgy szoptattam egyébként 17 hónapig. De egyébként nekem úgy tűnik, hogy nem apadás, hanem ugrás és nem állt be a kínálat. lehet 1 hét múlva már elég lesz egy mellből szoptatnod.

2010. nov. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia, ami nekem visszahozta a tejcsimet: laktoherb teába kevertem milupa milusant (tescoban a legolcsóbb) nekem 2 hónap után ment el majdnem, de így úgy visszajött hogy 16 hónapig szoptattam, persze a teát így csak 1-2 hónapig ittam! ja és sok sok tökfőzelék, tojásleves:)
2010. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!