Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha az anyatej kezd...

Mit tegyek ha az anyatej kezd elapadni? Valószínűleg stresz miatt.12 hetes a babám

Figyelt kérdés
Mostanában elég rossz az anyagi helyzetünk, és emiatt elég sokat stresszelek.Tudom sokan mondják, hogy ne tegyem, de nem tudom kikapcsolni az agyam.Második babám,és elég sírós, és hasfájós.Nagyon ritkán jutok el odáig, hogy szoptatás után fejjek.Iszok Laktoherb teát, 2 filtert adok 1l vízhez.Mivel tudnám még elősegíteni a tejtermelést?
2010. nov. 19. 22:11
1 2
 11/16 xStefix ***** válasza:

Jézus. A védőnődet felejtsd el!

Nyugodtan szoptasd gyakrabban és/vagy tovább és/vagy két mellből egyszerre. Csak így lesz több tejed, ennyi az egész. Az összes többi praktika (tea, bogyó és egyebek) csak kiegészítés.

A stresszt pedig muszáj kizárni, legalább addig, amíg szoptatsz. Csak a babádra figyelj, neki most ez a fontos!

2010. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A tejtermelés serkentésében a gyakori szoptatás mellett sokat segíthet a ricinus communis 5ch homeopátiás golyócska. Napi 2-3x 5 szem. Nálam bevált, az én picurom most múlt 8 hónapos, még napi 3x szoptatom, és 200-t fejek le reggelente úgy, hogy utána még ő is jóllakik belőle. Az is segít, ha minden alkalommal 2 ciciből szoptatod meg, így mindkettőben termelődni fog újra.
2010. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy közhely, de tényleg igaz, hogy csak magadra hallgass. Te is fogod tudni, hogy mi a jó a babádnak. Nem kell őt szenvedtetni, ha látszik, hogy cicizne, cicit kell neki adni. Ha ettől megnyugszik, oké, ha nem, tovább kell keresni a probléma forrását. Az anyatej magazinban írják, amit a kórházban kaptunk, hogy a legjobb tejserkentő az ÜRES mell. Minél többször teszed mellre a babádat, annál több inger éri a melleidet, annál jobban ürülnek, annál jobban termelődik bennük a tej. Ha 4 óránként teszed cicire a babát, a szervezeted úgy fogja érzékelni, hogy ennyi tej elég.

Nem tudom, hogy miért mond a védőnő olyat, hogy anyatejen kívül mást is adj a babának, mindenhol azt olvasni, hogy 6 hónapos koráig az anyatej a legtökéletesebb táplálék. Nem véletlenül rendezte úgy a természet, hogy nem babatea folyik a melleinkből, hanem anyatej.


3 hós kislány anyukája

2010. nov. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A 4 óránkénti etetés az azért van, mert a babóm egyszer csak el kezdett 4 óránként enni pár hete, és ez így ment 4-5 napig,talán 1 hétig.De ugyan úgy 90g-ot mint előtte.Majd utána egyik napról a másikra volt hogy megint 3 óránként,de olyan is volt hogy 2 óránként akart enni.És emiatt kérdeztem meg a védőnőt hogy mit tegyek.ÉS ő azrét mondta hogy akkor tartsuk a 4 órát, mert hogy elötte már volt hogy 4 óránként evett.De ezen kívül szerintem is mondott még baromságokat.

Most megpróbálok mindennap enni valamilyen levest, sokat inni, és amikor lehet fejni.

És még egyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek. :)

2010. nov. 22. 14:40
 15/16 xStefix ***** válasza:
És pl. nem is hallott még a 3 hós ugrásról, ami nálatok is szépen látszott...
2010. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét babám hozta a tankönyvi 6 hetes és 12 hetes fejlődési ugrást, ilyenkor 2-3 napig többnyire 2 óránként ettek, de utána mindig visszaálltak , nem maradt ez így!


Azt elfelejtette a védőnőd elmagyarázni, hogy a fejlődési ugrásoknál egy pár napig többet esznek a babák és ezzel szaporítják föl maguknak a tejet, ami nagyon fontos!


Nem akarok nagyon filozofálni (csecsemőkkel foglalkozom amúgy és bizonyos dolgok szemet szúrnak egy idő után), de én személy szerint azt vettem észre, hogy a legtöbb esetben a tápszeres pótlás elkezdésén "csúszik el" a szoptatás a fejlődési ugrás időszakában és ennek a pótlásnak a 2 legfőbb oka az én tapasztalatom szerint: 1. Az anyukák a hirtelen megnövekedett szopiigény miatt azt hiszik, hogy nem elég a tej. 2. Próbálják tartani a korábbi étkezési időpontokat, nem hagyják, hogy a baba beállítsa magának a tejmennyiséget az átmeneti gyakoribb szopikkal, ezért aztán tényleg kevés lesz a tej.

Ne ess ebbe a hibába, kár lenne ezen a banánhéjon elcsúszni, ha már egyszer ilyen jól ment eddig :)

2010. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!