Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit isztok ha szoptatjátok a...

Mit isztok ha szoptatjátok a babát?

Figyelt kérdés
a laktoherb nem vált be
2009. jan. 13. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszertárban nagyon sok féle szoptatós teát lehet kapni, ki kell próbálni,
2009. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nekem se, nekem a fitolac tea és az őszibaracklé vált be. De ittam alkoholmentes sört és homeopátiás bogyókat is szedtem. A nevére már nem emlékszem. Amúgy a kelt tészták is növelik a tejtermelést, Aranygaluska, fánk, lángos...
2009. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Kelt tésztákkal óvatosan, mert pocigörcsöt okozhat a babánal.


Rengeteg-féle szopitea van, sajnos ki kell őket próbálnod, mindenkinek más segít! Na most sokat segítettem...:S

2009. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na,igen...:)Lehet,hogy hülyeség,de iszok zöld teát,olyat amibe citrom van,attól lehet nyugtalan a babám?
2009. jan. 13. 10:44
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem :)
2009. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Mennyit iszol zöld teából naponta? Mert van benne koffein. Sztem napi 1-2 pohárnál többet ne igyál belőle.
2009. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
bocs, de a rendes zöldteában nincs koffein... atein az más... ha azt szereted igyál, legfeljebb hígabban én két filtert lógatok egy liternyi vízbe, és nem nagy dicsőség de egy kávét is iszom, egyszerűen nem tudok felkelni és muszáj főzni stb. de attól még alszik a babám, a természet bölcs, a tejbe azért nem megy át minden és nem egy az egyben.
2009. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is iszok egy kevés kávét..1 filtert teszek 1.5 liter vizbe.
2009. jan. 13. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Utolsónak: Bocs, de nem én találtam ki:

"KOFFEINTARTALOM

A zöld és a fekete tea hatóanyagai

A zöld és a fekete tea legfontosabb hatóanyaga a koffein (korábbi nevén tein) és a csersavak (tannin).

Egy csésze zöld vagy fekete teában fele annyi koffein (25-90mg) van, mint egy csésze filteres kávéban (50-150mg), és csak egyharmad annyi, mint egy presszókávéban. A tea koffeintartalma a tea fajtája, termõhelyének elhelyezkedése, feldolgozása és elkészítése szerint is változik.

A kávéval ellentétben a teában elõforduló koffein nem szabad, hanem kötött formában található, amely jelentõsen befolyásolja a hatásmechanizmusát is. A kávéban található koffein hatása gyors, de hamar elmúlik, a teában megtalálható koffein hatása viszont lassabban, de tartósabban jelentkezik.


A teában található koffein kis mennyiségben állítólag még a hangulatot is pozitívan befolyásolja, és fejfájás ellen is hatékony (sok fájdalomcsillapító tartalmaz koffeint hatóanyagként).

A tea csersavai nyugtatóan és jólesõen hatnak az emésztõrendszerre. A rövid ideig ázni hagyott tea a központi idegrendszert is stimulálja. Minél hosszabb az ázási idõ, annál nagyobb a csersavtartalom, és annál nyugtatóbb a hatás a gyomorban és a belekben."

Amúgy én is megiszok naponta egy 3:1-ben KV-t. Ennyi alvás mellett kell.

Jó babázást mindenkinek!

2009. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!