Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem dugul ki a tejcsator...

Miért nem dugul ki a tejcsatornám már 3 napja?!

Figyelt kérdés
Mellgyulladásom lett, tejlázzal, hidegrázással, vörös folttal a mellemen. A tünetek elmúltak de a csatorna csak nem dugul ki. Csinálok mindent amit kell. Voltam orvosnál, elmentünk a védőnőhöz, hogy masszírozza, meg hogy megmutassa hogyan kell. Teszek rá meleget, masszírozom, szopiztatom a babát, lefejem a végét, de csak nem oszlik a dugulás már 3. napja. Azt mondják ennyi idő alatt már el kellett volna múlnia... :((((((( Mikorra várhatom, hogy kidugul?
2010. dec. 1. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő alatt tényleg el kellene múlnia. Nehogy műtét legyen a vége.:((
2010. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
úgy szopizik ,hogy az álla a folt felé néz, ahogy kell. csináltam már, hogy csap fölé hajolok, engedem rá a meleget, közben fejem kézzel, hogy kiduguljon. Azt hiszem mindent csinálok amit ilyenkor lehet. Emellett normális hogy 3. nap után sincs még eredmény????
2010. dec. 1. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális dolog, én bemennék a kórházba megmutatni, nehogy tényleg műtét legyen belőle, ide már nem elég a védőnő, akármilyen ügyesen masszíroz. Mióta szoptatsz? Nemrég szültél?
2010. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
6 hetes a babám
2010. dec. 1. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tehetitek menjetek be a kórházba, ahol szültél a csecsemőosztályra babástól, mindenestől, ott a csecsemősök nagyon szívesen segítenek és vannak szoptatási tanácsadók is akik ebben az esetben is tudnak neked segíteni (ingyen!). Még nagyon kicsi a babád, nem kéne az a műtét, és még a tejed is lehet elapadna.:(

Egyébként sok boldogságot a kisbabához.:)

2010. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a védőnőm egyben LLL-es laktációs tanácsadó, nála már jártunk ma, tegnap meg a körzeti orvosnál is, de nem lettünk okosabbak. A védőnő csak "simogatta" a mellem. Mindent csinálok amit javasol, de nem történik semmi :(
2010. dec. 1. 15:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ne izgulj!

én is jártam így. szintén lll-es tanácsadó segített, azt mondta, hogyha több napos a keményedés, akkor lassan is fog csökkenni. sajnos épp a sok masszírozástól is lehet kemény (sérült a mellszövet -én is ebbe a hibába estem).

utána én már csak szopi előtt meleg vízzel locsoltam, állávala csomó felé szoptattam, amikor nem volt gond a másik mellben, akkor a problémással kezdtem a szoptatást. és így több mint 1 hét volt, amíg helyrejött!


úgyhogy ne aggódj! hamarosan rendbejön! (a piros folt is azt jelzi, hogy már gyógyul!)

2010. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem nem volt nagyon becsomósoda,de én úgy csináltam,hogy szopi előtt fejtem le belőle,hogy csak kevés legyen benne és úgy tettem rá az éhes babámat és addig-addig szívogatta,amíg kiürült a csomó.
2010. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hű, ebben a témában én is nagyon benne vagyok, voltam, pedig már 11 hetes a kisbabám és születése óta, 3 naponta küzdök tejcsatornaelzáródásokkal, de már pár óra alatt általában el tudom mulasztani... eleinte 3 nap volt.

Szóval a trükk: először jó meleg fürdő, minimum 10 perc, a zuhanyrózsával vízsugarával a melledet masszírozhatod, meg a kezeddel finoman. Utána négykézláb vagyok az ágyon és a baba szájába lógatom a cicim. (Nekem így is szívesen szopizik, rendes tőle.). Közben masszírozom finoman a csomót az ujjbegyemmel, míg egy pici kis csomóka lesz belőle. Ha így szoptatsz min 10 percig, a gravitáció és a baba szívása együtt kihozza a csomót általában. De van, hogy a mellbimbóban megreked, akkor kézzel kinyomkodom. Annyi, hogy finoman összenyomom a mellbimbót és jön a tej. Ha spriccel, akkor már nagyon jól állsz.

Ami még bejött: Szójalecitin kapszula naponta egy szem. La Leche Ligát is megjártam, ott mondták... és tényleg sokat javít a helyzeten. Fejni nem szabad tejcsatornaelzáródásosoknak szopi után! Ez ugyanis ismét termelésre serkent... szóval ördögi körbe kerülsz. Ellenben két szopi között, amikor érzed, hogy feszül vagy csöpög, akkor érdemes fejni. (nekem a medela mini electric is mellgyulladást okozott... szóval csak a kézi fejés jött be, de csak könnyítés céljából, nem nagy mennyiségek fejésére.) Általában lassú szopó babáknál van ilyen elzáródás dolog, de lehet, hogy azért szopnak eleve lassan, mert szűk a tejcsatorna...

2010. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, hogy több napig tartott! Ha nem vagy lázas vagy nem fáj kibírhatatlanul, akkor ne menj orvoshoz, hanem tarts ki és csinálj mindent ugyanígy, ha lassan is, de el fog múlni. Én kamillába áztattam a cicimet(egy tálba), meg sokat fejtem meleg zuhany alatt.

Engem őszintén az lep meg, hogy ennek gyorsabban kéne múlnia, nekem kétszer volt és mind a kétszer több volt 3 napnál.

2010. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!