Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ettől rossz anya vagyok?

Ettől rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

másfél hetes kislányom sajnos nem fogadja el a cicim.Vagyis nem tudja.Elég nagy mellbimbóm van és lapos. Vettem fejő gépet, azzal kicsit meg tudom hegyesíteni, és igy nagyon ritkán van hogy 2 szívás erejére el bírja kapni, de egyből el is engedi nem szívja pedig direkt bekenem tejcsivel és elvileg jön is belőle.Bimbókiemelővel abszolút nem fogadja el. Próbálkozunk mindig, hátha most majd menni fog, de persze nagy visitás lesz a vége, én meg mindig megsajnálom egy 10 perc után és odaadom neki a kifejt tejecskét cumiból, mert tudom hogy már éhes. Tudom, valószínű már megszokta hogy igy gyorsabban ehet, de tényleg egy tortúra nekünk a szopizás..:( Elég tejem sincs még sajnos, 2x kell fejnem hogy nagyjából 40 ml lejöjjön, amivel el van kb 2 óráig...:(Igy egy étkezés anyatej, egy étkezés tápszerrel vagyunk még csak el.

Most attól én rossz anya leszek, hogy csak cumiztatom??:(MErt a védőnő beszédéből úgy érzem magam,de higgyétek el, nekem se túl jó minden nap 2 óránként ez a tortúra, mert ugye a cumizás együtt jár az állandó sterilizálással,és én örülnék a legjobban ha csak cicire rakhatnám és megtudnám bármikor etetni, nem kéne előtte meg utána a konyhában bütykölni, őt meg megváratni:(

Szerintetek?más is járt hasonlóan?


2010. dec. 15. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Dehogyis vagy ettől rossz anya! akkor lennél az ha nem próbáltál volna meg eddig 3 lehetőséget !


Sajnos nem mindenki tud mellből szoptatni..

Az akarat és az elszántság is dicséretes. Magadat ne hibáztasd emiatt.


A védőnő elmehet a sunyiba ha támogatás helyett ilyen gondolatokat kelt benned.

Sajnos nem lehet védőnőt váltani.

2010. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Hagyd a fenébe azt az átkozott szoptatást. Idegölő és felesleges ha nincs hozzá kedve a kislánynak. Fejj gyakran,akár óránként és hidd el lesz elég tejed. A cumis üveget meg szerintem nem olyan nagy cucc kifőzni. Én is így tettem 5,5 hónapig. A védőnő meg válasszon más pályát,üzenem neki! Az enyém minden tanácsadáson agyondicsért,hogy még mindíg van mit fejni. Eszébe se jutott leszólni.
2010. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Én a helyedben segítséget kérnék egy szoptatási tanácsadótól... Ne kerül sokba és nagyon sokat tudnak segíteni. A barátnőm is így járt a kislányával, ahogy te, neki is egy tanácsadó segített. Kijött hozzájuk házhoz, szinte egész nap itt volt... Addig neki is kínszenvedés volt minden egyes szoptatás, mire a tanácsadó hölgy néhány óra alatt rájött az okra... A kicsi máig vígan szopizik és már lassan 1 éves lesz :) Egy próbát megér ... Ha meg ő se tud segíteni, marad a fejés és a cumisüveg, attól se leszel "rossz anya". Itt van néhány elérhetőség: [link]
2010. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:

Én is tanácsadót javaslok!

Még van esély a visszatérésre, de ahhoz pontosan tudni kellene, miért nem megy a szopizás és mit lehetne érte tenni. Pl. valamilyen módon megkönnyíteni a babádnak a szívást (ha máshogy nem, mondjuk Szoptaníttal, esetleg bimbóvédővel) ill. azonnal eltenni az üveget, mert ez a legbiztosabb módja annak, hogy akaratodon kívül már most elválszd. Valószínűleg összetett a dolog, mindezt szakember tudná jól megítélni.

A lányom és engem is a tanácsadó és a kitartásunk mentett meg a fejegetéstől. Lassan 3 éve szoptatok...


Nem vagy rossz anya attól, ha befejezed a szoptatást, de én azt tartom ésszerűbbnek, ha az ember az utolsó lehetőség kipróbálása után adja csak fel. Ti ezen még belül vagytok, úgy látom.

2010. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Még pici és Neked is beindulhat a tejed! De ha nem, hát nem... azért emberek milliói felnőnek tápszeren. Amennyit le tudsz fejni, annyit fejj. Én 3 hónapja szenvedek folyamatosan a tejcsatornaelzáródásoktól... ne tudd meg mit szenvedek. Meleg zuhany, masszírozás, baba különböző pózokban szopizik és utána még a tápit is adom. Ja, és fejek is... kézzel... mert mindentől begyullad... de hogy ettől jobb anya lennék? Nem, csak a lelkiismeretem nyugtatom meg. Ha már nagyon macerásnak véled, térj át a tápszerre. Fejj, amíg tudsz, mert Neked jót tesz. Amúgy a a babádnak is jó, ha legalább 6 hetes koráig kihúzzátok. De ha nem hát nem, nem ezen múlik! Amúgy meg én is parzáztam, hogy a cumisüveg nem jó neki... meg ilyenek. Hát imádja a cumisüveget is, a cicit is. Lényeg, hogy kaja legyen benne.. A babának meg a cicizés egyetlen dologgal több, mintha cumisüvegből kapná az anyatejet: hogy megnyugszik tőle... de hát ezek szerint nem nyugszik meg a cicizéstől, szóval szerintem nem jár jobban vele.
2010. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xStefix ***** válasza:
Előzőnek: Te beszéltél már tanácsadóval? Lehet, hogy valamilyen fizikális vagy hormonális oka van a gyakori elzáródásoknak.. mert biztos, hogy ez így "nem normális".
2010. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, beszéltem 2 tanácsadóval is, a föntebbi hozzászóló vagyok... és fizikális oka van, (a baba ügyesen szopik, tejleadó reflex is jó), de a tejcsatornajáratok annyira szűkek, hogy nem tud kijutni a tej... Ezért pokoli fájdalmaim vannak... de rendületlen szoptatom a babám... de már nem vagyok meggyőződve azok után, amit átélek, hogy a szoptatás a legfontosabb a babának, ha van egy folyton fájdalomtól pityergő mamája, aki nem tudja átölelni rendesen, mert úgy fájnak a mellei... És amikor épp nincs begyulladva (meg vagyok ajándékozva 2 hetente egy-egy ilyen nappal), akkor boldog vagyok én és a babám is és MINDEN jó...
2010. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, kicsit megnyugodtam:)Azért még próbálkozom a szopizással, de már nem esem kétségbe ha csak a cumisüveg jön össze, a lényeg hogy a stresszeléstől ne apadjon el inkább a tejem, és az a kicsi megmaradjon neki.
2010. dec. 15. 15:30
 9/12 xStefix ***** válasza:

Értem, sajnálom. :(


Mindkettőtöknek sok kitartást és erőt kívánok a folytatáshoz, ameddig csak bírjátok..!

2010. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A sterilizálás lényegesen egyszerűbb és rövidebb, ha veszel mikróba tehető sterilizálót. 10 perc alatt kész. Szerintem nem túl drága.
2010. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!