Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kevés a tejem, vagy nem...

Ha kevés a tejem, vagy nem elég tápláló és tápszer kiegészítésre van szüksége a babámnak, akkor én rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Most egy hónapos a babám. Kb két hétig csak anyatejet kapott, és nemhogy gyarapodott volna, még a születési súlyát sem szerezte vissza. Pedig csak 200g-ot kellett volna, de nem ment. Kénytelenek voltunk tápszert felíratni. Így cicizés mellett kiegészítésnek kap tápszert is.

Itt mindenki azt írja, hogy hhúúú tápszert "nehogymáadjá" mert mi képzelsz magadról. Nem azért tápizunk, mert nem akarom őt szoptatni, hanem azért mert a fejlődéséhez szükség van rá, különben ki tudja mennyit fogyott volna még a kicsi.

Szóval most jöhetnek a vélemények és tapasztalatok, negatívak is pozitívak is, de ettől én még ugyanolyan jó anya vagyok/leszek, mint az aki csak anyatejjel táplálja a gyermekét.


2011. júl. 21. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

de hogy vagy rossza anya

én úgyan így voltam. most meg bő 1 hónapja elég a tejem!

Ne izgulj.

homeos bogyot nem próbáltad, én azt szedtem

2011. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az a lényeg, hogy mindig a cicizés legyen az első, és utána a tápszer, így még mindig visszajöhet a tejed!
2011. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Én két évvel ezelőtt, amikor szültem a lányomat, el sem tudtam képzelni, hogy nem fogok tudni szoptatni. A természetesség híve vagyok, így még cumisüveget sem vettem.

A kórházban már kellett neki a pótlás, pedig éjjel is 3 óránként keltem és fejtem, majd otthon ittam a Laktoherb-et, ettem a homeós bogyókat, ittam és ettem normálisan, mégsem volt elég tejem.

Bevallom, napokig bőgtem, mert ilyen béna vagyok. Ez akkor volt. Most már tudom, ezzel nem ártottam a babámnak, nem vagyok emiatt rossz anya, csak akkor és ott nem tudtam mit kezdeni a helyzettel.

Pár hét múlva szülök, a hűtőbe már bekészítettem az alkohol mentes, citromos Gössert :) Állítólag az segíthet! Most is pozitívan állok a dologhoz, a cumisüveget el sem mostam, de már fel vagyok erre is készülve.


Tudom, könnyű mondani, de most a babád a lényeg, és ha tápszer kell Neki, akkor adj azt! /a lányom eddig egyszer volt beteg, volt pár napos megfázása, pedig két éves lesz.

Ezzel nem vagy rossz anya, nem teszed beteggé és ettől garantáltan nem fog idegennek érezni, köztünk is nagyon szoros a kötődés!


Fel a fejjel, próbálj megnyugodni és amikor cumisüvegből eteted, mond el Neki, hogy Te szereted, de most a természet nem akarta, hogy magad tápláld, de ez is jó lesz Neki és az Ő érdekét szolgálja! Beszélj hozzá és szeretgesd, mindkettőtöknek jót tesz!

2011. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Igazad van. Elég sok elvakult, (megkockáztatom: buta) anyuka jár ide, már bocsánat. De egyszer az egyik azzal dicsekedett, hogy a gyereke 2 hónap alatt egy grammot sem hízott és ő bizony akkor se adott neki tápszert. Aztán várja, hogy veregessük vállon.
2011. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
és nem vagy rossz anya. és igen: szopi, aztán tápszer - ezzel mindent megteszel. ha akar szaporodni a tejed, ettől fog is
2011. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, az ilyen "nehogymá" buta! anyukákról annyit, hogy én minden nap sírógörcsöt kaptam a kórházban, mert -bár 8 óra vajúdás után császároztak- mégsem volt tejem.

Az ápolók és csecsemősök mindig nyugtatgattak, hgy nem ez a lényeg, a babám így is , úgy is fel fog nőni, szerencsére egészséges és ma már a legjobb tápszereket lehet kapni. Némelyik jobb mint EGYES anyatejek, ami nem tápláló. És attól én ugyanolyan jó anyukája vagyok a picimnek. Az a lényeg, nyugodjak meg, mert a kicsinek egy nyugodt anyukára van szüksége, aki szereti. Persze ettől mégjobban rámjött a sírás.

Na meg amikor egy anyuka "beszólt", hogy "Nem tudsz szoptatni?? Én már születésekor meg tudtam szoptatni a gyerekem!!" Gondoltam magamban, a Q..a...d... mindegy.


Pedig fejtem, fejtem, masszíroztam, de semmi. A kórházban végig tápszert kapott a picim, de előtte mindig mellre tettem. Ja, és napi 4 liter laktoherb, mentes sör, 3 l víz ment....


Szóval a lényeg, hogy egyáltalán nem volt tejem a kórházban!! MAjd hazajöttünk és láss csodát, megindult!!:)

Persze, nem elegendő még, de már reggel sok van, és még van amikor estére is van egy picike. Ezután kapja a tápit az én kisfiam is.


Most 3 hetes. Talán ez a hét a legnyugodtabb. Beláttam, hogy azon túl, hogy amit tudok, megteszem, feleslegesen ne idegeskedjek. Éhen nem fog halni. A legjobb tápszert iratjuk fel neki. Szeretetben és nyugalomban él, mindene megvan. Ez a lényeg. És képzeld, igazuk volt a kórházban a csecsemősöknek, hogy megérzi az anyukája állapotát, mert a héten már a kicsikém is határozottan nyugodtabb :)



Nnah, de egy szónak is száz a vége!

JÓ ANYUKA VAGY! Nem a tejen múlik, szerencsére :)

És nem vagy egyedül ;)

2011. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia, a fiamat alig 4 hétig tudtam szoptatni, egyszerűen nem ment, nem volt elég tej, ő sem volt valami aktív, jófajta tejlázam is volt egy hétig, nem állt el a vérzésem, minden összejött. Akkor kicsit rosszul esett, de amikor áttértünk a tápira, a fiam kivirult, azóta is szuper kölök, most 22 hós, mai napig tejitalt iszik esténként, talán ha egyszer volt kicsit náthás, kiegyensúlyozott és vidám. Én is az voltam. 2 hónapja született e lányom, már a kórházban ügyesen és aktívan szopizott és már hízással jöttünk ki a kórházból, császár volt ő is. Azóta is csak szopizik, van tejem is, de őszintén szólva már elégnek érzem. Én nem hiszek az anyatej csodájában, szerintem az első 1 hónap -6 hét után nem sok jelentősége van, sőt. Én például elvesztettem rugalmasságomat, vidámságomat és megkockáztatom, hogy nem tesz jót az egészségemnek a szoptatás. Tudom, mit fogok kapni ezekért a szavakért, de nem szégyellem, hogy így érzek. Imádom a gyerkőcöket, szeretnék vidám lenni velük/mellettük, ez nekem nem fér össze a hosszú szoptatással, ezért én - orvosi beleegyezéssel - 3 hós kora után, tehát hamarosan elkezdem a gyümölcsök kóstoltatását is. Nem akarom 6 hós koráig csak szoptatni, mert hiszem, hogy ártok vele neki.

Kedves Kérdező, szerintem engedd el magad és tégy úgy ,ahogy a babádnak és NEKED IS a legjobb, mert neki a legfontosabb Te vagy, nem a cicid. Légy vidám!

2011. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Ne bántsd magad ezért, egyáltalán nem vagy ettől rossz anya!!!!!

Én is így jártam, de nem kellett súlyt nézni, anélkül is tudtam hogy kevés a tejem, ha a fejem tetejére állok akkor is (értsd ez alatt hogy mindent az ég világon kipróbáltam, megtettem a több tejért, de sosem volt elég) a 2. héttől kapott tápszer kiegészítést

A legfontosabb az, hogy a babád ne éhezzen, te pedig ne marcangold magad emiatt!

a párom kórházi dolgozó, mesélte hogy egyik nap bejött egy anyuka egy olyan csontsovány babával, mint egy etióp gyermek :( az anyukát is úgy engedték haza szülés után, hogy szoptatni, szoptatni, ő ezt tette, az ez lett a vége, a gyerek majdnem éhen halt :(

Meg az elvakult szoptatási kampány miatt sajnos sokan annyira ellenzik a tápszert, hogy inkább éheztetik a gyereket, de a tápszert akkor sem adják, ez nagyon nem jó szerintem. Illetve azok vannak még ezen a véleményen, akiknek rengetek tejük van, így el sem tudják képzelni, milyen amikor tényleg nincs. pl a szomszédunk, 2 évig tudott szoptatni, és nekem azt mondta ha nem tudott volna, akkor inkább cukros vizet ad a gyereknek, de tápszert nem :((( (még jó hogy tudott)

2011. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek 12:40-el!

Az a lényeg, te is és a kicsid is jól érzitek magatokat, ő szépen fejlődik ma tápival is!

Nem véletlenül találták ki! Sok esetben szükség van rá!


(És kedves 12:40, ezt a kérdést én tettem fel, nézd...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Köszi 12.40-es hogy megofgalmaztad azt,amit én is érzek,és így gondolok!
2011. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!