Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4hónapja szoptatok. Sok...

4hónapja szoptatok. Sok szenvedés árán,3szor ment el és hoztam vissza a tejcit. Mégsem ellenállóbb a betegséggel szemben?

Figyelt kérdés
Azóta a babának kétszer volt komolyabb betegsége. Most kezdődő tüdőgyull. van. Akkor hogy is van ez a szoptatás téma? Az anyatejes babák nem ellenállóbbak a betegségekkel szemben? Mit csinálok rosszul? Már a tápszeren gondolkodom...de akkor ezért küzdöttem ennyit?
2009. jan. 23. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne add fel! Lehet, hogy nem epp most latod az anyatej hasznat, hanem csak kesobb fogod.

Egyebkent szerintem ez nagyban babafuggo. Sok esetben (es talan ebben is) nagyobb szerepe van a baba szervezetenek, a genetikanak, mint az eletkorulmenyeknek. Nehany baba ellenallobb, nehany baba kevesbe. Van amelyik gyerek a legkisebb szellore is megfazik, a masikat pedig fel napig kint altatjak a teraszon, megsem volt meg megfazva...

Ne erezd hiabavalonak a dolgot. Tudom, hogy mit erzel, en hat hetig kuzdottem a tejert, fejtem ejjel-nappal, mint az orult, elkoltottem egy csomo penz csodabogyokra, ketszer annyit ettem, mint amennyit kivantam volna, igy meg hiztam is. De semmi sem erdekelt, csak az, hogy legyen tejem. Es megsem indult meg, az ures zacsit fejtem hetekig, de biztam a csodaban. Akkor adtam fel, mert mar mas temam nem is volt, az anyasag oromere is arnyekott vetett az, hogy nem tudok szoptatni, a babamra a sok fejessel toltott ora miatt fele annyi ido jutott. Szegeny jobban ismerte szeritem az elso hetekben mar a mellpumpa kattogasat, zugasat, mint az en hangomat...

De neked legalabb beindult, megkuzdottel erte es meg van.

Csak egy pelda egyebkent erre a beteg a gyerek, nem beteg a gyerek temara: en tapszeres voltam, sajnos a testverem halala miatt edesanyamnak egy csepp teje sem volt (aznap temettek a noveremet, amikor en szulettem). Ennek ellenere egy kezemen meg tudnam szamolni, hogy hanyszor voltam orvosnal nogyogyaszon kivul. Se komolyabb megfazas, se influenza, se tores, semmi.

Amikor nem jott meg a tejem, akkor a ferjem azzal vigasztalt, hogy o anyatejes volt es nezzem meg, gyerekkent nem volt olyan tel, hogy ne lett volna arcureggyulladasa, folyamatosan szurtak az orrat, kivettek a mandulajat, tudogyuszija is volt es tinikent volt, hogy annyit hianyzott az iskolabol betegseg miatt, hogy majdnem evet kellett ismetelnie. Akkor lett normalis az immunitasa, amikor elkezdett versenyszeruen sportolni, minden nap edzesekre jart.

De biztosan van szaz ellenpelda is.

Remeljuk, hogy nalatok is kinovi a baba hamarosan ezt a korszakot.

Jobbulast neki, kitartast !

2009. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez az írás igazán erőt ad a folytatáshoz!!

Nagyon jó lelkű emberke lehetsz!!

Megjegyzem a nagyobbik gyermekem tápszeres volt (7 éves), egyáltalán nem volt beteges!

Köszi még egyszer! Minden jót!

2009. jan. 23. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!