Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer vagy szenvedés?

Tápszer vagy szenvedés?

Figyelt kérdés
Idegesít a szoptatás. Nem érzem felemelönek.
2009. aug. 10. 13:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a válasz: szenvedés!
2009. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki bövebben....


Fáj a szoptatás??Az 1-2 hét elmúlik.Megéri kivárni.

Nincsen tejed és azért szenvedtek??Mert akkor pedig elöszször szoptass amennyi van,aztán tápszer.próbálj fejni,hogy több tejed legyen.

2009. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Mitől szenvedsz? Mert, ha attól, hogy fáj a mellbimbód, mert sebes, akkor megértelek. Én 4 hónapos koráig iszonyúan szenvedtem a sebes bimbótól Semmitől nem múlt el! Nagyon sokszor mondta mindenki (védőnő, orvos), hogy adjam fel a szoptatást, mert iszonyú csúnya volt.

Ma már nem biztos, hogy újra így csinálnám, lassan hét hónapos, s nem igazán hajlandó enni sem, csak szopizni. S néha jó lenne, mivel állandó migrént is hozott a szoptatás, így ha gyógyszert kell szednem, akkor a baba is kap belőle.

Írd le mi a probléma.

2009. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

idegesít a szoptatás.

Nem érzem felemelönek.

Állandóan az idegbetegség határán vagyok.

2 honapos a fiam.

2009. aug. 10. 13:49
 5/23 anonim ***** válasza:
36%

Hát bizony a szoptatás fárasztó, rengeteg energiát vesz el. De igazából megéri!

Próbálj kicsit pozitívabban gondolkodni, s hogy ezzel jót teszel a babának. A tápszerezés időigényes, nem lehet mindenhol elővenni, s a gyereknek sem olyan jó!

Kitartás!!! Pár hónap, s könnyebb lesz! Meg egy baba sem szopik 10 éves koráig, itt hónapokról van szó!

2009. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%
Bármilyen furcsán hangzik, imádom a babámat, de a szoptatás nekem is kényelmetlen, kellemetlen és idegesítő volt. Nem is szoptattam sokáig, de nem azért mert szándékosan abbahagytam, hanem a babám döntött úgy hogy nem akar szopni többet, talán megérezte rajtam a feszültséget ezzel kapcsolatban. Hangsúlyozom imádom a kisfiamat, de nagyon rossz volt hogy az egész napomat ez töltötte ki, teljesen a lakáshoz voltam láncolva emiatt mivel kb 2 óránként szopott és egy szoptatás nagyjából 50 percet vett igénybe... Nem is beszélve a fájdalomról, a begyulladt kisebesedett mellről, nekem sem volt felemelő. Most 2 éves a kisfiam és a világon semmi baja, makk egészséges, annak ellenére hogy csak 1 hónapig kínlódtunk a szoptatással.
2009. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
LÁnyok! Ez nem ugyanaz a csaj aki azt írta itt nemrég, hogy nem szoptat mert nem szereti ha élősködnek rajta? És félti a mellét? Szerintem valaki szórakozik velünk. Aki így teszi fel a kérdést az vagy kamu és heccelni akar vagy már megvan a válasza. Ne szenvedj, tápszrezd.
2009. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
én nem tettem fel ilyet, én szeretem a gyerekemet.
2009. aug. 10. 15:30
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy:

-nincs elég tej, ezért a pici sírva fejezi be a szoptatást, és azt sem tudod, hogy mennyivel pótold;

-a kevés tejed is elfolyik a melltartódba két szoptatás között;

-fáj;

-begyullad a melled;

-nagyon fogysz, rossz a kedved, gyengének érzed magad???


Én sajnos így voltam vele. Eleinte nagyon jó érzés volt, hogy a kezdeti nehézségek után végre tudom szoptatni a babám. Aztán egyszercsak fogyni kezdett a tejem, én meg próbálkoztam persze minden elérhető tejszaporító cuccal, de nem váltak be, hanem én is fogyni kezdtem (40kg voltam a szülés után 3 hónappal!!!).

Bűntudatom volt, rosszul éreztem magam. Tiszta ideg voltam már akkor, amikor hozzáfogtam szoptatni. A kicsi meg egy idő után magától nem akarta a cicit, mert egyszerűbb volt az üvegből inni a tápszert.

Nagyon, nagyon utáltam a végére az egészet. Amikor már nem kellett neki a cici, akkor fejtem még egy hónapig kb, és odaadtam neki üvegből. És még ez a napi 50-60 ml is csöpögött:(

Végül maradt a tápszer, és azóta én tényleg nyugodtabb vagyok. Nem mellesleg a kisfiam is kiegyensúlyozottabb lett. Gondolom, mert nem volt mindig éhes...

Szerintem - bár biztos nem értenek velem egyet sokan - ha hasonló a gondod, jobb a tápszer, mint az egész napos kínlódás.

2009. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két választ.
2009. aug. 10. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!