Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem lehet inni orvosi...

Miért nem lehet inni orvosi pemetefű, lándszás útifű cukorkát, teát szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Náthás vagy és nagyon fáj a torkom egy hete. Gyógyszert nem írt föl a doki, mert szoptatok. A gyógynövények nagy része, ami ilyenkor hatásos lenne, nem iható. A zsúrló apaszt, a kamilla sajna nagyon meghajtja a babám, a kakukkfű és hársfa nem sokat javított. Erre vettem orvosi pemetefű cukorkát, az eladó szerint szedhető, de nem tudta biztosan állítani. Itthon utánanéztem és láttam, hogy nem. De elképzelésem nincsen hogy miért. Nem írják, hogy a babának ártana, vagy apasztani, vagy mi okból. Amúgy meg nincs sok tippem arról se, hogy hogy tudnék kilábalni. Amúgy a babám is náthás.
2010. dec. 28. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Tantum verde, hatásos és terhesség és szoptatás alatt is alkalmazható.
2010. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én lándzás utifű szirupot szedtem terhesen és szoptatás alatt is, 3 napig 3x1 ecőkanállal, orvosi javaslatra.


A patikusok mindig nagyon óvatosak, ha szoptatásról van szó.

2010. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hm... a tartum verde nem használt sajna...:(, de azért köszönöm.
2010. dec. 28. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Útifűszirupot én is ittam, orvosi javaslatra. Sőt, az orvos kakukkfű-tinktúrát is felírt, pedig annak a brómtartalma aluszákonnyá teszi a szoptatott babát. De ártani nem árt neki, az meg fontos, hogy az anyja egészséges, erős és kipihent legyen (a köhögéstől nem tudtam éjszaka aludni sem).
2010. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!