Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S Orvosi utasításra el...

S. O. S Orvosi utasításra el kell választanom a babám, hogyan lehet ezt a legkíméletessebben megtenni?

Figyelt kérdés

Kistesót tervezünk, lányom 1 éves. Van egy kis orvosi problémám, és a nőgyógyász azt javasoltam szépen lassan álljunk le a cicizésről. De hogyan??? Hirtelen annyira önzőnek éreztem magam,hogy el kell vegyem tőle a cicit, mert kis korkülönbséget akarunk mindenképpen.

Már csak reggel este és éjszaka egyszer szopizik,ahogy észre vesezm,ha a reggeli már nem lenne, az nem zavarná annyira. Azzal kezdjem az elválasztást? Vagy hogyan?


2011. nov. 7. 17:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

Ha egy éves, akkor egyébként is ideje elválasztani. Fogai vannak, lassan beszélni kezd, nem baba már. Ez nem önzés kérdése, hanem tény.


Kezdd a reggelivel, hidd el, ez az élet rendje. Tudom, ma divat évekig szoptatni a babákat, de a mai higiénés körülmények közt, a mi éghajlatunkon semmi nyomós ok nincs rá.

2011. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Kostoltasd meg vele a tapszert vagy a tejitalt. Ha bejon neki, akkor egyszeruen csak allj le a szopival es add azt helyette.
2011. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

"...egyébként is ideje elválasztani".Miért?Hol írja ezt?Az egy másik dolog,ha a kérdezőnek orvosi javaslata van erre.De feláll a hajam,ahányszor azt írja valaki,hogy 1 évest,vagy akár nagyobbat is el KELL választani,mert itt az ideje.

Akkor van ott az ideje,mikor a gyerek is kész erre.Akit érdekel a gyereke lelki egyensúlya és nincs orvosi indoklás az elválasztásra,az kivárja általában amíg a gyerek kész erre.Aki munkája miatt vagy más miatt kivétel azt megértem,de csak mert itt az ideje......

2011. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

kedves első válaszoló:

a szoptataás hosszúsága nem éghajlat vagy higiéniás körülményektől függő dolog

2011. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem igen.


Szerintem a gyerek akkor kész az elválasztásra, amikor kinőnek a fogai, és képes elfogyasztani a pépesített, de már "megrágandó" ételt.

Ez egy éves kor körül általában bekövetkezik.


Éghajlati és higiénés összefüggés: Afrikában pl. nincs tiszta víz mindenhol. A babák életbenmaradásához szükséges, hogy 3-4-5 éves korukig szopjanak. Az eszkimóknál dettó: a nyers bálnazsír és füstölt fókauszony közül egyik sem alkalmas pici gyerekek táplálására. A középkorban persze Európában is több évig szoptattak, ugyancsak a vízminőség miatt.


3 éves korom előttről rengeteg dologra emlékszem. Zavarna, ha arra is emlékeznék, hogy szopok.


Másfelől: az ismeretségi körömben számtalan családban a gyerek sokáig szopott. A legextrémebb a kisfiú, aki még iskolakezdés UTÁN is bármikor odament az anyjához, kigombolta és lerántotta róla a blúzt és szopott. 7 évesen.

Szerintetek normálisan fog viszonyulni ez a fiú a női mellhez? 7-8-9 év múlva, amikor már barátnője lesz, és annak a mellével fog kapcsolatba kerülni, vajon ideális, ha pontosan emlékszik rá, hogy az anyja mellét hogyan szopogatta?


Szerintem nem.


Szóval nekem meg ettől áll égnek a hajam. Ettől még mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Én így, Ti úgy.

2011. nov. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Volt itt éghajlatról mindenről sző csak a kérdésedre nem válaszolt senki.Szerintem kezd a reggellel ha az kevésbé hiányozna neki,utána a délivel és legvégül az esti lefekvéses szopival.Nem vagy önző egyáltalán.Nem három hónapos babáról van szó hanem egyévesről.A tesó pedig fontos,mert mindent megvehetsz a gyereknek pénzen kivéve a testvér szeretetet.Próbálj a reggeli cici helyett valami mást kínálni neki pl.tej,kakaó,junior ital.Tudom most sokan megköveznek de az sem katasztrófa ha cumisüvegből adod neki és az öledbe veszed babusgatod!
2011. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
(Az első válaszomban még válasz is volt a kérdésre. Hogy azt senki nem olvassa el, az más kérdés.)
2011. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Szreintem meg NEM!

A baba/gyerek tudja, hogy mikor válassza el magát ( semmi köze fogak kinövéséhez) és nem az anyjának kell eőszakkal elválasztamni


100x egészségeseb az anyatej, mint a tehéntej vagy kecsketej , igazából minden fajnak csak a saját tejét szabadna fogyasztnia.

2011. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 xStefix ***** válasza:
82%

Mielőtt még belekezdesz az elválasztásba, én azt javasolnám, kérdezz meg erről egy laktációs szaktanácsadót (IBCLC) is. Sőt, vannak köztük nőgyógyász végzettségűek is. Csak mert nem biztos, hogy muszáj lenne; bár ma még többségében kapásból ezt javasolják. [link]


A javaslat fényében aztán biztosabban tudnál dönteni, hogy folytatjátok vagy tényleg indokolt a befejezés.


Ha pedig vége, akkor fokozatosan érdemes csinálni, úgy, ahogy te is gondolod. Azzal kezdeni/folytatni, amelyik kevésbé fontos neki. Ezzel párhuzamosan pedig tejitalt (allergia-kockázat híjján tehéntejet) és egyéb tejtermékeket adni neki, hogy a fehérje és kálcium meglegyen. A sok szeretgetés pedig, gondolom, alap. :)

2011. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 TKI Ibolya ***** válasza:
64%
Én ezt nem értem!Hogy meritek felül bírálni az orvos döntését kedves válaszolók?Nem azt kérdezte a kérdező hogy az orvos jót tanácsolt e hanem azt hogyan oldja meg a problémát.Vagy itt mindenki orvosi egyetemet végzett?Nyilván meg van az oka annak ha az elválasztást ajánlotta!Nem párhónapos babáról van szó hanem 1 éves gyermekről.
2011. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!