Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hónapos kislányom 4-5...

Egy hónapos kislányom 4-5 órákat szopizik (közben picit alszik, felkel és folytatja). Mikor tanul meg gyorsabban enni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
hogy érted hogy 4-5 órát szopizik??annyi ideig van a ciciden?
2010. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xStefix ***** válasza:
80%

Idővel biztosan! Hogy mikor, nem lehet tudni, ez tőle függ. Biztosan jönnek nemsokára az egyéni válaszok, és sanszos, hogy sokféle típust fogsz olvasni...

Most még jó sokat cumizik ezek szerint, ami nagyon nem baj, sőt! Ezzel is stabilizálja a tejtermelést és nyugtatja a kis lelkét. :)

Kitartást neked!

2010. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha 4-5 órát hagyod a cicin, ne csodálkozz. De én ezt nem is értem. Miért nem teszed le, ha elalszik? Ilyenkor vagy elfáradt vagy jól lakott. Fél óránál tovább nem szabad a cicin hagyni!
2010. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Jó türelmed van és látom semmi dolgod.

Egy szoptatás fejéssel kb fél óra.

2010. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Így sosem szív ki annyi tejet, hogy az újra termelődjön, így az pangani fog, és el is apad.Nem 4-5 óráig kell etetni, hanem 3 óránként 20-30 percig!
2010. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak köszönöm a haszos választ!


Miért tenném le, ha elalszik közben 2 percre? Egyből felébred, sír, és megint veszem cicire, akkor már alhat az ölemben, vagy mellettem fekve is, nem? És igen, nincs semmi más fontosabb dolgom, mint az újszülött babám, minden más várhat.

2010. dec. 30. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kell egyből támadni.

Mások a babák igényei, és az anyukák is mások.


Az én pici lányom is lassan eszik, most 3 hónapos. Sokáig én is hagytam cicin, de most már áttértem arra, hogy 20-30 perc alatt leveszem ciciről, különben órákig el lenne ő is. Az első pár hétben én is hagytam őt sokáig szopizni, mert az tényleg megnyugtatja a babócát. De hát ő is olyan gyerek, hogy egyfolytában csak cicin lógna. :)

Hamar megszokta, hogy áttértünk egy másik "rendszerre", és így is nagyon szépen fejlődik, hogy egy evés "csak" 20-30 percig tart.

De pl. barátnőm babája 2-3 hónaposan már 10 perc alatt végzett is és kész...nos, az én lányom nem ilyen, de gondolom majd idővel minden változni fog. Csak türelem kell hozzá. :)

2010. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szia, mi kezdetben 1-2 órákat is szopiztunk, aztán 3-4 hós kora között beállt 10-15 percre.

ha nem sebesedik ki a melled,hagyd szerintem, be fog gyorsítani a pici :)

2010. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyen alvós szopik voltak és kb 2 hónapos korára "múlt el" ez az időszak. Én már nagyon vártam, hogy gyorsabban egyen, de most már visszasírom ezeket a meghitt összebújásokat :)

(2 hónapos és 10-ből 9x 4-5 perc alatt végez)

2010. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más dolog (pl másik gyerek), akkor szerintem is nyugodtan hagyd cicizni. Legkésőbb 4-5 hónapos korára lerövidülnek a cicizések, mert elkezdi jobban érdekelni a külvilág.
2010. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!