Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sajnos úgy néz ki, hogy 2...

Sajnos úgy néz ki, hogy 2 hónapos,4680g-os kislányomat két ciciből kell szopiztatnom. Ettől elapadhat? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Kb. 4 hete eékezdte átaludni az éjszakát, így reggelre jól megteltek a cicijeim. Még örültem is neki. De mint később kiderült, valószínű el is kezdett ettől apadni. Nagy erőfeszítések árán remélem sikerült visszafordítani az apadást, de mégsem tud még mindig úgy megtelni, mint eddig, hogy könnyedén kiszívjon egy ciciből 180-at. Reggelre is örülök, ha kiszenvedek 170-et és nap közben már esélytelen. Ha mind a kettőt elkezdem használni rontok a helyzeten?
2011. jan. 1. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos alapvető dolgokat nem tudsz a saját melled működéséről.


Először is: 2 hónappal a szülés után mág nem feszülnek úgy a cicik, mint kezdetben, teljesen normális, hogy puhábbak. Ettől még van bennük te, ne aggódj.


A második nagy tévedésed, hogy azt hiszed: a mellekben adott mennyiségű tej van, amit ha gyakrabban ürítesz, kevesebb marad legközelebbre. Ez nem így van! A mellekben a legtöbb tej a szopik alatt termelődik, és csak viszonylag kevés raktározódik a következő szopira. Minél ritkábban éri inger (szopi, fejésÍ) a mellet, annál kevesebb tejet fog termelni. Az éjszakai szopik kimaradása eredményezhette azt, hogy most kevesebb a tejed.


Az teljesen természetes, hogy ha egy cici nem elég neki, akkor onnantól kettőből eteted. Nemhogy rontanál a helyzeten, hanem éppen javítasz rajta. Mostantól fogva a melled erre a termelésre fog átállni, ilyen egyszerű. Egyvalamire kell csak ügyelned: a következő szopinál mindig arra a mellre tedd a babádat, ami az előző szopinál a második volt, így a babád nem csak a hasfájást okozó híg, első tejhez jut majd hozzá, hanem eléri a tápláló, zsíros hátsó tejet is.


Valamint tejszaporítás céljából, ha gondolod, felkelhetsz éjszaka fejni. ne félj attól, hogy így reggelre "nem gyűlik össze elég tej". Mint mondtam, a mell nem így működik. Hanem ha éjjel is kap ingert, akkor reggelre még több lesz benne.


Olvasgasd a La Leche Liga holnapját!

2011. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy rontasz. Pár napig többször kell majd cicire raknod, hogy beálljon a termelés, de utána annyit fog termelni, amennyire szükség van. Nem szentírás az egy ciciből etetés, a fiam egész életében kettőből evett és 15 hónaposan én választottam el.
2011. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el: [link]
2011. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapon át szoptattam 2 mellből és gyűjtőbe is adtam le belőle, szóval nemhogy nem apaszt, hanem kifejezetten szaporít.
2011. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy apad el, pont hogy ettől lesz több!!

Amúgy gratulálok, 1 ciciből 170ml csodálatos teljesítmény!!!!

Nekem a 2 cicimből jön max. 140ml 1 alkalommal:-( pedig mindent bevetek ám...Szóval büszke lehet rá!!! :-)

2011. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget és a bátorítást! :)
2011. jan. 2. 11:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon örültem! :) Ezek szerint nem vagyok még olyan nagy pácban, van még remény! Ugye? :)
2011. jan. 2. 11:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj. Szerintem is jó a helyzet nálad szopi ügyben.

Én mindig két mellből szoptatok, mióta megszületett a babám. (Most 3 hónapos)

Szerintem ne aggódj!

2011. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!