Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej és tojásmentes diéta?...

Tej és tojásmentes diéta? Ötletek, mit egyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapos a kislányom, a múlt héten kezdődött nála hasfájás, egész nap görcsben volt, nem tudott kakilni, felfúvódott a pocija. Torna, masszázs, sűrű büfiztetés, angolvíz eredménytelen volt. Pénteken voltunk vele háziorvosnál, szerinte ez a csecsemőkori hasfájás, csak nála nem az első hetekben jött ki.

Minden szopi előtt espumisant kap, este hashajtót, hogy reggelre legyen széklete, ha görcsöl szélcsővezni kell, így a közérzete sokat javult, de a dokinéni elrendelte, hogy tartsak teljes tej és tojásmentes diétát, mert a hasfájás mellett kicsit száraz a bőre. (nem foltos, tapintásra száraz) Székletvizsgálat eredménye a héten lesz meg, akkor talán többet tudunk.


Aki volt hasonló helyzetben, meddig kellett tartani a diétát, miket ettetek?


Köszi!!!


2011. jan. 11. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebben nem tudok sajnos segítni, viszont az angolvíz helyett vegyél Mecsek baby édeskömény teát! Ennél nincs jobb, az én kisfiamat is helyrehozta!
2011. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonló cipőben jártam, majdnem egy évig.


Amit biztosan ehetsz: hús, zöldség, gyümölcs


Hol laksz? A közeletekben van Lipóti pékség? Tőlük szereztem egy táblázatot, hogy melyik termékük, milyen allergént tartalmaz, ha szükséged van rá, átküldöm. Amig diétáztam, addig tőlük vettem kenyeret.


A szalámikat, kenőmájast stb. felejtsd el, nagyon gyakran van bennük tejpor. Van egyilyen nagyon hasznos honlap: www.taplalekallergia.hu Itt konkrét terméklisták vannak, amik biztosan nem tartalmaznak allergént. Azt hiszem, a Snack-nak van májkréme, amit lehet enni, meg van pár szalámi is.


A tejterméket, rizstejjel, zabtejjel, szójajoghurttal, zabtejszínnel stb. lehet pótolni. Próbálkoztunk növényi sajtokkal is, de nagyon rosszak.


Bioboltban láttam tojáshelyetesítő port, de tartalmaz tejport, szóval Neked kiesik. De lehet, hoyg van másik fajta, bioboltakban lehet érdeklődni.


Ha esetleg budapesti vagy: [link]

Itt vegán (semmi állati eredetű anyag nincs benne) sütiket lehet kapni, eszméletlen finomak! Árulnak szakácskönyvet is.


Remélem minél előbb megoldódik a helyzet, jobbulást a babádnak!

2011. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Voltunk dokinéninél, a széklettenyésztés negatív lett, súlyos gond, allergia szerencsére kilőve, de tény, hogy a diéta tartása óta csökkent a babám hasfájása, így abban maradtunk, hogy tejes-tojásos ételek módjával mehetnek, de direkbe nem. Vagyis tej ivás, rántotta kilőve, de pl. panírozott husit ehetek. Így azért már jó a helyzet. Persze ha újra visszatér a hasfájás, akkor megint a szigorú diéta jön. De remélem erre nem kerül sor.

Köszi még egyszer!

2011. jan. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!