Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, hogy napközben 1,5-2...

Baj, hogy napközben 1,5-2 óránként szeretne szopizni a két hetes kisfiam?

Figyelt kérdés
Éjszaka van hogy 3,5-4 órát átalszik egyben, de 3-at minimum, viszont napközben van amikor 1,5 óránként enne! Ilyenkor óriási sírás van, nincs szívem kivárni a 2,5-3 órát! Próbáltam neki cumit adni, hogy "lefoglalja magát" de nem fogadja el! Viszont elég sokat bukik és visszahány, mert annyira mohó! Más is van így ezzel? Nem teszek vele rosszat, ha ilyen gyakran adok neki enni?
2009. febr. 5. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell kivárni!!!! szoptasd nyugodtan, úgy lesz elég tejed! ha kivársz csak max elfárad és azért nem fog szopizni, neked mg végképp elmegy a tejed! nyugi pár nap és jobban fog aludni. a 3órás éjszakai alvás szerintem nem rossz az enyém is így csinálta!
2009. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nyugodtan szoptasd a picit, amilyen gyakran akar, az én fiaim is állandóan enni akartak az elején, lett is jó sok tejem.
2009. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Az az igazság, már kezdtem félni hogy rosszat teszek vele, ha igény szerint szoptatom, mert már volt aki beszólt, hogy nem kell folyton cicin lennie annak a gyereknek! Meg már azt is megkaptam, hogy amint felébred és sír, betömöm a száját, de nem értik meg, hogy azért sír mert éhes és bárhogy fogom, folyton keresi a cicit, jár a feje, szája... ilyenkor mire várjak még?!

Szóval mégegyszer is köszönöm!

2009. febr. 5. 23:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó de jó ezt olvasni, azt hittem nálunk is baj van, de a válaszokat olvasva nagyon megnyugodtam, szintén két hetes a kisfiam:)

Bocsi, hogy csak így ide kontárkodtam :D

Sok puszi nektek!

2009. febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
te jo eg,ilyennel idegesiteni egy szoptato anyukat.ne is halgas rajuk,az en anyam is neha okoskodik,hogy miert nem alussza at az ejjelt vagy mioert nem adok neki mar mast is anyatejen kivul.mi 5honapossak vagyunk es most is a babam neha ket orankent eszik.akkor adok amikor ker.es egy ket hetesnel abszolut normalis,hogy 2orankent ker.hol hallottatok,hogy 2hetesnel 3orankent eszik?nyugottan etesd amikor akar.anyatejjel nem taplalhatod tul.jo szopizast;))
2009. febr. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A baba tudja, hogy mikor éhes! Általában azok szokták jobban tudni, akik a 70-es években óra szerint szoptattak vagy etettek nem nézve a baba igényeit. Ne hallgass rájuk! Ezeknek a pici babáknak még nagyon apró a gyomrocskájuk és az anyatej könnyen emészthető.Nyugodtan szoptasd őt ahányszor éhesnek látod.
2009. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adj neki amikor éhes.

Nekem is volt, hogy 2 hetesen 40 percenként kért enni, mire végeztem kezdtük előlről. Valószínű nem eszik egyszerre sokat, és azért éhezik meg elöbb.

9 hónapos baba anyukája

2009. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
igy van, ahogy elottem irta mindenki. Tapasztalatbol mondom, szoptass nyugodtan ahanyszor keri a baba. NEkem az elejen orankent kert enni, aztan 2 honaposan 2 orankent, es kb. 3 es fel-4 hosan evett 3 orankent. En is kaptam beszolast, hogy miert etetem allandoan. Es erdekes, nekem lett igazam, kisfiam 8 honapos, mar csak reggel es este meg ejszaka szopizik, gyonyoruen fejlodik, nem kover, es tok normalisan eszik mar egy csomo fele szilard kajat is. Szoval jol csinalod, csak igy tovabb! :)
2009. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az elején nekem is ez volt és hagytam. Csináld ahogy a baba akarja és amikor éppen nem szopizik akkor törődj magaddal, mert ez téged is igénybe vesz. Emlékszem az első néhány hétben hogy fájt a cicim. Aludj amikor csak tudsz (ne érdekeljen semmi más háztartás meg ilyenek), igyál minél többet, és a cicidre hagyd rászáradni a tejet és hagyd szabadon, így meg tud pihenni. Így az elején amikor nagy az igénybevétel ne használj melltartóbetétet inkább legyél minden nélkül amennyit csak tudsz, és amikor nem akkor is bő pólót vegyél és ne érdekeljen hogy átnedvesedik ez nyugtatja a cicit.
2009. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első 6 hétben szinte fel sem keltem az ágyból állandóan szoptattam. Majd 2 hónapos kora körül állt át a több órás evésre. Addig nyugodtan etesd meg, ha kell óránként. Mert lehet nem is eszik a drága, csak megnyugszik, ha a cici a szájában van, és ott vagy vele. Nekik szükségük van a közelségre, annyira picikék.

Cumit én is adtam neki, a mai napig azzal alszik. 5 hós.

2009. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!