Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez nem egy ördögi kör? --...

Ez nem egy ördögi kör? -- Napközben már alig akar szopizni 10 hósom, ezért nekem muszáj fejni, ha nem akarok magamnak bajt. De ha fejek, akkor fenntartom a termelést és akkor sose fog elapadni? Hogy lehet így egyáltalán elapasztani a tejet?

Figyelt kérdés
Nem mintha már most teljesen el akarnám apasztani, szívesen szoptatnék még a baba érdekében, de sajnos nem mindig vehető rá, és ez nem csak hogy elkeserítő, de a szervezetem is feleslegesen termeli a sok tejet és ez így nem egy értelmes dolog

2011. okt. 31. 08:46
 1/2 xStefix ***** válasza:

Kérdező, én ezeket javaslom:

Először is a fejést nyugodtan hagyd, ha nem okoz semmilyen zavaró, fájdalmas tünetet (csomók, keményedés stb.). Ha hirtelen nem mersz leállni, akkor tedd lassan, fokozatosan, egyre kevesebbet fejve.

Másodszor, szelíden kínálgasd azért a babádat, ha még szeretnéd szoptatni. Ez semmiképp nem erőltetést, piszkálást jelent, de naponta többször kérdezd meg, szeretne-e szopizi. Akkor kínáld, amikor egyébként is szopni szokott (korábban) és/vagy akkor, amikor úgy látod, vevő lenne rá. Ha neked nem okoz gondot, különösen jó szokott lenni ilyenkor a félálomban szoptatás, amikor nicnsenek zavaró tényezők. (Utóbbiakat egyébként is próbáld meg ilyenkor lecsökkenteni.) Ha elfogadja, oké, ha nem, az sem gond, de ne add fel rögtön a próbálkozást, mondván, befejezte. Időnként szükség lehet rá, hogy mi bíztassuk a babáinkat a szopira, mert túl elfoglaltak ahhoz, hogy gondoljanak rá. :)

Harmadszor, ha eddig gyorsan haladtatok, lassíts kicsit a hozzátáplálás tempóján. Tapasztalataim szerint ezzel elég komolyan lehet befolyásolni a baba szopási hajlandóságát. (Ha túl gyorsan megy és a baba nagyon kíváncsi fajta, túlzottan "elcsábíthatja" őt az evés izgalma.)


De, ha hosszabb időn keresztül sincs változás, vagy egyre kevésbé akarja, azt már veheted erős jelzésnek.

2011. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, Stefi. Igen, én is így gondoltam, hogy így fogom csinálni. Meg hát valamikor többször hajlandó szopizni nappal (főleg ha 2x megy aludni napközben, akkor előtte), máskor szinte egyáltalán, és olyankor azért mégiscsak meg kell etetni ez esetben szilárd étellel. (fejni főleg azért fejek, akkor, mikor már nagyon kemény a mellem, csomósodna, mert nagyon tele van)Remélem, nem szokik le még teljesen a nappali szopikról legalább addig az 1-2 hónapig.
2011. okt. 31. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!