Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai szoptatások alkalmáva...

Éjszakai szoptatások alkalmával vissza tudtok rögtön aludni?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nehezen ment a visszaalvás az elején, volt, hogy mire visszaaludtam, következett a soron következő etetés. Nagyon fáradt voltam, és mégsem tudtam aludni. Tervezzük a 2. babát, és érdekelne, hogy nálatok hogyan volt ez?
2011. jan. 28. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én mázlista vagyok, kb. 2 mp alatt képes vagyok elaludni bárhol, bármikor. :d Pláne mivel 100-szor kell kelnem éjjel a 3 gyerekhez. :DD

De a párom nincs ilyen szerencsés helyzetben, pedig ő nem is szoptat éjjel. Ha felébred van hogy 2 órát is pislog a sötétben. :DDD

2011. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire fekve szoptattam lányomat és volt,hogy szopizás közbe bealudtam.Ha ültem úgy már elaludni nem tudtam viszont amint vízszintesbe kerültem nem volt gondom az alvással.Szülés előtt viszont ha felébredtem éjszaka akkor órákig kínlódtam mire vissza aludtam.
2011. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elso babanal, konnyen ment. Megszoptattam, szinte meg en is felalomban voltam, kisagyba vissza, es alvas. A fiam nehezebb eset volt, mert sokszor nem volt hajlando visszaaludni szopi utn, igy en is jobban kizokkentem. :-(
2011. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
3 hónapos korára leszoktattam az éjszakai szopikról. Neked is ezt kellene tenned,főleg,ha jön a következő baba.
2011. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálunk a büfiztetés minimum 20 perc volt, mire kijöttek, addigra teljesen felébredtem. Gondoltam én is a fekve szoptatásra, de a végén a büfik miatt úgy is fel kell kelni. Vagy Ti hogy csináltátok? Köszi az eddigieket. A visszaalvós anyukákra nagyon irígy vagyok, én is a 2 órás pislogós táborba tartozom.
2011. jan. 28. 21:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi egy ágyban alszunk, gyakran fel sem ébredek. Két hetes kora óta fekve szoptatok (addigra tanultam meg), sosem büfiztettem direktbe, csak ha láttam rajta, hogy igényli, éjszaka pláne nem, nekünk nem hiányzott.
2011. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Dehogy tudok. Bár volt már olyan sokszor, hogy azt hittem nem aludtam, de eltelt a 3 óra szóval mégis. De ez kb annyi mégis, mintha nemis aludtam volna én úgy éreztem legalábbis. És az érzés a lényeg, nem az óraszám. Nehéz nehéz eleinte néhány hónap, de jobb is lesz.

Egyébként úgy mondják, néhány hónap majd alszol, mint előtte. Nálunk ez nem vált be és sokaknál sem. Bár sokkal jobb lesz ! Ugyanis utána már mindig ott a késztetés éjjel, hogy ránézzek, betakarjam, stb. De azért jobb is lesz még alvásod !

Nálunk a másodiknál kezdett nehéz lenni az elsőnél 2 hónap után Ő már aludt, és mi is, csak az óvatossági éjjeli figyelések voltak. De másodiknál mindig valami gondja volt a kicsinek, semmi különös, csak felébredt, fölköltött minket, cumi vissza, vagy fordítás, és ment aludni, míg én nem olyan könnyen. Ezt sokszor csinlálta éjjelente 3 éves koráig. De azért annak is az első éve sőt néhány hónapja volt az igazán vészesnek tűnő.

2011. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Éjszaka fekve szoptattam és nem büfiztettem. Mivel ő is félálomban van ilyenkor sokkal nyugodtabban szopik, kevesebb levegőt nyel. Legalábbis ez volt a tapasztalatom a két kisebb gyereknél. A legnagyobb nehéz eset volt, neki egy óra büfi se segített volna, mindig hülyére zabálta magát, és fájt a hasa. :D
2011. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Első babával én se tudtam visszaaludni, én nem tudok fekve szoptatni és aludni sem bírok se a gyerekkel egy ágyban (mellesleg ők se alszanak úgy jól) illetve úgy sem hogy épp szopik a gyerekem (sokan mondják hogy ők is belealszanak a szopiba hát nem tudom nekem vhogy az kizárt).

Első baba nekem is volt hogy 30 perc múlva büfizett végre, és csak akkor tudtam letenni mert ha büfi benn maradt akkor volt ordítás.

De vigasztalásként mondom, a másodikkal teljesen máshogy volt őt is csak ülve tudtam szoptatni fekve nem, de egy két perc múlva büfizett és tehettem is le és így második gyereknél már beleszoktam abba hogy szinte automatikusan kelek, szoptatok, leteszem, visszafekszem és alszok.

Sose hittem hogy így lesz de mindig sikerül visszaaludnom mostmár.

ja és a második babám 1 éves múlt de még mindig ébred éjjel is többször is.

2011. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az utolsó válaszoló nagyon bíztató, lehet, hogy akkor belőlem is jó visszaalvó lesz a második után. :-)
2011. jan. 29. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!