Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatások után mindig...

Szoptatások után mindig fejjek, hogy legyen elég tejem?

Figyelt kérdés
Még nem szültem meg,első babámnál nem volt elég a tejem.Most mindent el szeretnék követni,hogy ne így legyen.Minden szoptatás után fejjek is?
2011. jún. 29. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ most mennyi tejed lesz.

Nekem nem kellett fejnem, pont annyi tejem volt, amennyi kellett. Lehet, hogy most nálad sem lesz gond, mert nem mindig alakul úgy a dolog, mint az első babával.

Ha viszont úgy érzed, hogy kevés lenne a tej, akkor a fejés és esetleg a rostos őszibaracklé ivása meghozhatja a hatást!

Az is lehet, hogy csak az elején kell fejned, pár hétig, és utána beáll majd a kereslet-kínálat. Ha gond lesz, akkor a fejés megér egy próbát!

2011. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én végig fogok fejni és lefagyasztom. Sajnos az elsőt csak két hónapig tudtam szoptatni, aztán elapadt a tejem.

anno ha elaludt szopi után, akkor fejtem. Nagyjából minden második alkalommal volt ez, meg este.

2011. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elején kell fejned, amíg nem áll be a tejtermelés, aztán már nem kell, nem is lehet majd egy idő után.
2011. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy nem is lehet majd fejni?
2011. júl. 27. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után, ezt úgy értettem, hogy először sok-sok tejed lesz (akkor bőven tudsz majd fejni), aztán pont elég lesz a babának, aztán ha szerencsés típus vagy, akkor ez az elegendő tej elég legalább 6 hónapig, utána kezdődik a hozzátáplálás, ott már felesleges fejni! Az elején (első hónap) szinte elengedhetetlen (figyelj nagyon a kemény területekre, én megjártam vele) a gyulladás elkerülése végett.


Ez az átlag típus. Vannak olyan nők/anyák, akiknek megmarad végig a túl sok tej, ők végig tudnak fejni. De a nagy átlagnál beáll, és nem termelődik több egy idő után, mint amennyi a babának szükséges. Nekem minden nyavalyám volt a szoptatással, de bele lehet jönni. Az elején nehézkes, izgulós dolog.

2011. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a kifejtő válaszod!Első babámnál fejtem mindig de nem az elejétől kezdve hanem amikor már nyilvánvaló volt,hogy nincs elég tejem. Igazából a tej mennyisége folyamatosan csökkent,végül a 6ik hónapban abbahagytam.
2011. júl. 28. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!