Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt a dohányzás...

Szoptatás alatt a dohányzás mennyire káros a picire? Terhesen nem cigiztem mert rosszul voltam tőle de, most már kívánom.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 12:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%
Nekem azt mondta a védőnőm,hogy 100* inkább tápszer,mint a nikotinos anyatej.Sajnos én nem bírtam megállni,hogy ne szívjak el néha egy cigit.A kisfiam 2 éves lesz egy hét múlva, akkor volt lázas kicsit,mikor jött a foga,eddíg még beteg sem volt.(de nem akírlak bíztatni)
2011. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%
nogyogyasz mondta hogy napi 3-4 cigi meg nem ok arra hogy ne szoptass...en vegul kibirtam es 20 honap szopatats utan vegre lelkiismeretfurdalas nelkul szivok 3at egy nap
2011. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
10%
Biztos lesznek akik szentségelnek, de azok álszentek. Nem bizonyított, hogy a dohányzás káros a kicsire.(Csak annyi, hogy kisebb súllyal születik)Persze nem használ, jobb lenne mellőzni, de ha úgy érzed, hogy ennyi élvezet neked is jár, jobb ha rágyújtasz, mint ha feszengsz, és rabszolgának érzed magad a gyereked mellett, mert az idegességed, türelmetlenséged károsabb mint egy szál cigi.
2011. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Rosszabb, mint terhesen.

A méhlepény legalább egy részét megszűri a káros anyagoknak, míg a tejjel egy az egyben megkapja a babád is.

Az, hogy az első válaszoló babájának nem lett tőle baja, ne nyugtasson meg, mert másik 10 gyereknek meg lett. Inkább bírd ki, vagy válaszd el.

2011. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
9%
utolso vagyok...baratnom szivta szules utan...napi 2 cigi es nem lett semmi baj...en sem biztatni akarlak de 2 cigi nem a vilag
2011. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%
bocs 12:28as voltam de kozben irtak itt meg sokan ezert lecsisztama z utolos helyrol
2011. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
a www.mimi.hu-n, a keresőbe üsd be a "szoptatás alatti dohányzás" kérdést. Kiadja a választ
2011. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Hellovilág ***** válasza:
73%

Álszentek?

Én nem szentségelek, mindenki úgy mérgezi a saját gyerekét, ahogy akarja, semmi közöm hozzá, de bizonyított tény, hogy a dohányzás és a passzív dohányzás nagyon ártalmas. Így azért egyszerű józan ésszel is kikövetkeztethető, hogy ha nekem árt, akkor a babámnak is fog, főleg, mivel az is bizonyított, hogy az anyatejbe a cigi valamennyi káros anyaga átmegy.

Azt, hogy a közvetlen betegséget nem bizonyították, szintén ésszel felfogható, hiszen ki itatna azért egy gyerekkel dohányos anyatejet, hogy megnézze, beteg lesz-e?


Ha meg álszent vagyok, amiért nem mérgezem a gyereket, akkor legyek álszent. Mások véleménye vajmi kevéssé érdekel, a gyerekem egészsége fontosabb.

Mondom ezt úgy, hogy a terhesség alatt is és a szoptatás alatt is meg voltam halva a cigiért, mégis bírtam, hogy ne a gyerek szopjon az anyja hülyesége miatt.

Ha olyan sok mindent megteszünk a gyerekünkért, akkor ezt miért nem?

2011. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

Ezen hogy "álszentek" én is kibuktam ... hogy lehet valaki -már bocsánat- ennyire ostoba?

Méghogy nem mutatták ki hogy káros? Édes bogaram, hol élsz te, a Marson?

Az anyatej az, amibe minden egyes dolog szinte azonnal átkerül amit édesanya elfogyaszt/elszív! Valóban, még durvább, mint terhesen.


Mindig vannak akiknek a saját bagó-hiányuk fontosabb mint hogy józan ésszel belássák mi a gyerek érdeke, de az külön bosszantó hogy ennek érdekében képesek struccpolitikával homokba dugni a fejüket és nem foglakozni azzal hogy rosszat tesznek. Na de az már különösen durva ha valaki nem csak nem foglakozik vele hanem egyenesen butasággal próbál menekülni a függősége okozta gondok elől, az meg már mindennek a teteje amikor másokat is a hülyeségével vakít.


Mondom ezt én, aki nagy dohányos voltam a baba előtt! Sem terhesség, sem szoptatás alatt nem szívtam egy rohadt szálat sem, mert a gyerekem fontosabb. Bármennyire is kívántam néha.

De az, hogy még támogatókat keressek, aki igazolja a hülyeségemet a saját hülyeségével, nagyon durva. Ez az oldal veszélye - valakinek van egy hibás elgondolása, más, aki meg nem okosabb, még rá is kontráz, azaz meggyőzik egymást valamiről hogy nem is veszélyes.......

2011. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

Való igaz hogy 2 cigi nem a világ...mondjuk egy feles sem....aztán ha bármi baj lesz mégis, majd nem győz harcolna az ember a lelkiismeretével hogy mit tett...

az hogy jucuska babája meg szomszég gizié is egészséges a cigi ellenére, nem jelenti SEMMI garanciát hogy a tiéd is az marad. Nekik csal szerencséjük volt. Hazárdíroztak és nyertek. De nem mindenki ilyen szerencsés.....a gyerekemet nem tenném fel mondjuk erre, de mindenki azt csinál a saját babájával amit csak akar.

2011. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!