Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor szedhető a klion...

Most akkor szedhető a klion d100-as hüvelytabletta a szoptatás ideje alatt vagy sem? (Kissé összezavarodtam)

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hetes, a szülés után szinte azonnal összeszedtem valami fertőzést ami csúnya barna folyással, viszketéssel égő érzéssel társul. Az orvosom Klion d100-as hüvelytabit írt fel, viszont a betegtájékoztatón világosan le van írva, hogy a szedése mellett nem lehet szoptatni. Viszont olvastam már olyan véleményt is itt (szülész-nőgyógyász szakorvostól!) aki azt írta, hogy szedhető szoptatás mellett is, hiszen a hüvelyből nem "jut ki" a hatóanyag. Most ilyen esetben mi a teendő?? Valakinek hasonló tapasztalat?
2011. okt. 28. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Én is azt szedek jelenleg,bár nekem "csak" sűrű fehér folyásom van és már nem szoptatok,de elolvastam én is .Én pl.Canestent kaptam mikor szoptattam(én terhesen szedtem össze azóta viszatérő sajna)

És arra is ez volt ráírva hogy szoptatás mellett ne szabd alkalmazni.De orvos utasításra igen.Szerintem nyugodtan használd,gondolom tistában volt az orvos vele hogy szoptaz.Ha úgy gondolod hogy mégsem akkor ne tedd fel ma hanemhívd fel a dokidat.Az a pár nap már nem oszt vagy szoroz jobbulást

2011. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem a dokid nem írta volna fel, ha nem alkalmazhatnád. De ha megnyugtat, akkor kérdezd meg tőle.

Gratulálok a kislányodhoz! :)


25 hkm

2011. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Antonina válasza:
Neee! Semmiképpen ne szedd! Mégha az orvos engedi is. Átmegy az anyatejen keresztül. A 3 hónapos babámnak hetekig tartó csúnya, véres hasmenést okozott, teljesen tönkretette a bélflóráját. Semmi másra nem tudtam visszavezetni, viszont 3 db Klion kúpot használtam (a gyógyszer is ugyanez), mielőtt elkezdődött a hasmenés.
2012. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!