Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, mit esztek,...

Szoptatós anyukák, mit esztek, ha se tejet, tejterméket, se húst, se zsírosat, se fűszereset, se csokit, se kávét, se teát, se narancsot, se paradicsomot, se hagymát, se friss kenyeret, se, se, se? Nektek nincs elegetek ebből?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs,mert én mindent eszek ami jólesik. Ami megterhelő lehet abból mértékkel.
2011. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Na, ez azért nem így van, ahogy írod! Már a 4. babámat szoptatom. Ha ennyi mindent, amit írtál, nem ehetne egy szoptatós anya, rövid időn belül súlyos vitamin-és mindenféle hiánya lenne. Mindent szabad, módjával. Közben figyelni kell a babát, hogy reagál 1-1 ételre. ha láthatóan jól tűri, nem fáj tőle 5-8 óra múlva a hasa, akkor nyugodtan eheted. A tejjel is ugyanez a helyzet: ha a baba bírja, az anyuka ihatja. Viszont, ha a családban van tejérzékeny vagy a baba ekcémás, akkor a tej kerülendő. Szoptatás alatt is kiegyensúlyozottan kell táplálkozni! Nem azért, mert ha nem így teszel, a tej rossz, gyenge, stb. lesz, hanem a magad érdekében.

[link]

[link]

2011. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én mindent ettem

eleinte a kifejezetten puffasztó dolgokat kerültem (pl bab, káposzta) de miután nem volt hasfájós a babám, azokat is elkezdtem enni, egyszóval tényleg mindent

de te miért nem eszed ezeket?

2011. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is ettem mindent, egyedül a dióval vigyáztam mert kipattagott a lányom tőle.


Volt olyan étel hogy engem megterhelt, de a babámnak semmi baja nem lett tőle.

2011. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én kihagytam a káposztaféléket és a hüvelyeseket. Minen mást ettem. Van az a rossz szokásom, 16hetes terhes korom óta, hogy tejesdobozzal mászkálok mindenhová. Csak tejjel megvan napi két-három liter folyadék. Zsírral főzök, a kávét fele-fele arányban pótkávéval hígítom, a csoki alap, a husi heti kettő, viszont a citrusokra allergiás vagyok.

Friss kenyeret amúgy miért nem szabad? Tejjel a legjobb reggeli!

Teának meg ott a gyümölcstea. Iszok is egy csészével!

A lányom öt hós, anyatejes, egy hónapig kólikás volt.

2011. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Nahát az én babám mindenre érzékeny volt,tejre ,tojásra,paradicsomra mindenre amit én megettem,még a marhahúsra is!:((((Ekcémás,kiütéses!UTÁLTAM már a szoptatást,mert 7 hónapig csak csirkemellet és törtkrumplit ettem,ebédre,reggel 2 kifli teával,este 3 virsli 7 hónapon keresztül,iszonyatos volt!!!!Elégem lett!Leválasztottam,és mióta tápszert kap azóta az égvilágon semmi baja!!!
2011. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyereknél sem volt SE, ettem mindent.

Ez a SE egy hülyeség:-))

2011. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert bármi baja van a babának, az első kínzó gondolatom, hogy már megint ettem valamit...

A csokitól bepörög, a tejtől kipattog, a vastablettától szorulásos lesz, a hagymától utálja a tejet, a hústól kijött rajta a koszmó... Vagy ki tudja mitől :((( Csak próbálok utánaolvasni, hogy mi okozhatja és nem tudom, mit egyek. A férjem szerint nem kellene gyümölcsteát sem innom, mert fekete tea az alapja...

2011. febr. 14. 11:36
 9/15 anonim ***** válasza:
09.39 vagyok!Én nagyon megértelek.Olyan nehéz ez!:(
2011. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez a SE annak hülyeség, akinek nem érzékeny a babája...

Nekem mindenre érzékeny! Egyszerűen már kezdek megőrülni, és nagyjából semmit sem ehetek.

Nincs változatos étrendem. Elkezdtem vitaminokat szedni, hogy legalább egy kevéske bejusson a szervezetembe...

Nagyon nehéz.

2011. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!