Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, mit esztek,...

Szoptatós anyukák, mit esztek, ha se tejet, tejterméket, se húst, se zsírosat, se fűszereset, se csokit, se kávét, se teát, se narancsot, se paradicsomot, se hagymát, se friss kenyeret, se, se, se? Nektek nincs elegetek ebből?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 21:58
1 2
 11/15 anonim válasza:
Én is eleinte csak a hüvelyeseket és puffasztókat kerültem,mert az egy felnőttnek is megterhelő lehet olykor.De ezen kívűl mindent lehet enni,ami neked jól esik,télleg a babádat kell figyeli,4-5 hós kora körül kezdtem el megint a hüvelyeseket ,s nem volt probléma belőle.Tejet is lehet inni,csak ne literszámra,mert attól már probléma kijöhet.Nálunk pl az alma okozott gondot,mert eleinte meghajtotta.Miután egyre jobban megismeritek egymást a babával kialakul hogy az amit megehetsz s nem lesz belőle probléma. 15 hós koráig szopó kisfiú anyukája
2011. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:

Ha ennyi gondod van, nem gondoltál még rá, hogy szaktanácsadót keress? Nem biztos, hogy mindennek az ételek az okai, ill. ha igen, akkor ők talán tudnának pár tippet andi, mit hogyan kellene csinálnod.

És ezt a többi érintett anyukának is írom.

2011. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem azt mondták,hogy ha a baba "mindenre"érzékeny, azt nem is biztos,hogy az ételek váltjákki, amit az anya megeszik.Nekem az első babám volt ilyen. Ő, már akkor görcsölt, ha ittam egy pohár vizet! Tényleg mindentől... Ilyenkorra szokták ajánlani a különböző görcsoldó készítményeket, tornáztatást, stb... Ha az anyuka nem eszik, legyöngül, ha bizonyos, fontos dolgokat hagy ki, az immunrendszere bánja...

Szóval tényleg nem minden esetben a szigorú diéta, az ételek elhagyása a megoldás. Ezt saját magam tapasztaltam. Amikor áttértem arra, hogy mindent ettem a görcsös gyerekemnél és neki adtam görcsoldót, enyhültek a hasfájós panaszai. Tényleg érdemes lenne tanácsopt kérni egy hozzáértőtől!

2011. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok az egyik "nem túl sok mindent evő" anyuka. Hát tanácsadás...ha nem voltam eddig 10 helyen a gyerekkel, akkor egyen sem...és mindenki csak bámul, hogy hát...ööö...izééé. Persze már ezt is, azt is kipróbáltuk, ilyen vizsgálat, olyan vizsgálat, ilyen kezelés, olyan kezelés, a gyerek meg mégis kipattogzik, mégis bőg.

Amikor a napom úgy telik el, hogy a baba 10-12 órát végigsír, akkor pont nem merek kísérletezgetni a kajákkal.

4 hónapnyi keresgélés után végre találtunk egy dokit, aki úgy tűnik tud segíteni, de nem kiabálom el inkább.

Fontos dolgokat nem vonok meg magamtól, de igenis óvatos vagyok, még akkor is ha nem az a gond, hogy mit eszek, mert nagyon nehéz, amikor a babád egyfolytában bőg és érzékeny, a legtöbb tanácsadó meg nem tud segíteni, és a legtöbben csak tippelgetnek...

2011. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Azért nem keresek tanácsadót, mert sejtem, hogy ilyen, vagy olyan módszerrel ő is csak egy listát állítana össze, amiből kiderül, hogy legjobb ha csak szikkasztott kenyeret eszek és rombuszhalat, de azt is csak párolva... Sejtem, hogy ez a kínlódás van, ha szoptatni szeretnék, márpedig szeretnék, csak arra vágytam, hogy megerősítsetek, hogy nem vagyok egyedül. Pont 9:39 és 12:23 pár sorára volt szükségem, hogy kibírjam újabb pár hétig tejes müzli és egyéb kedvenceim nélkül. Köszönöm!
2011. febr. 15. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!