Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire tápláló később az...

Mennyire tápláló később az anyatej?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam és most, hogy jönnek a fogai és beteg is, szinte csak cicizik, nem fogad el most más ételt. Vajon mennyi a tápértéke most a tejemnek? Olyan erős lehet, mint az elején? Elég ez a babának?
2011. febr. 19. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

A tápértéke ugyanannyi, csak mivel nagyobb a gyerek ezért nem fedezi a teljes tápanyagszükségletét.

Cumisüvegből sem hajlandó inni.

2011. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdés akart lenni, hogy iszik-e cumisüvegből. Bocsi
2011. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos nem fogadja el a cumisüveget. Remélem, nem tart sokáig ez az időszak.
2011. febr. 19. 17:29
 4/8 xStefix ***** válasza:
100%

Miért, te ugyanúgy eszel betegen, mint amikor egészséges vagy? Ugye nem? ;)

A tej "tápértéke" nyilván változik idővel - de egy beteg gyerkőcnek nem elsősorban erre van most nagy szüksége, hanem azoknak az összetevőknek a jótékony hatására, amik most is ugyanúgy benne vannak, mint az elején (immunanyagok, gyulladáscsökkentők stb.).

Hidd el, ő nagyon jól tudja, mi kell neki leginkább! Ne aggódj azon, hogy csak tejet hajlandó elfogadni (valószínűleg emiatt most több is lett a mennyisége), ahhoz, hogy gyógyuljon, ez pont megfelelő. Ahogy elmúlik a betegség, meg fog jönni az étvágya is és majd bepótolja, amit eddig elmulasztott.

Nem lesz ettől kórosan vitaminhiányos, alultáplált vagy hasonló. A tartalékaiból vészeli át a betegséget, de ha vége, újra fel fogja tölteni a raktárait.

Jobbulást neki!

2011. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is most volt beteg és annyira örültem, hogy nem sikerült elválasztani 1 éves kor után (mert próbáltam), mert szinte csak szopott 2-3 napig (15hós), így nem kellett azon aggódnom, hogy kiszárad stb. Szóval nincs ezzel baj, örülj, hogy ezt legalább megissza.
2011. febr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

az én lánym 19 hósan volt beteg(hugyuti fertőzés), szinte nem is evett semmit, az anyatejen kívül.

Nagyon örültem, hogy még szopott, és azóta is ciczik, bő 2 hét múlva lesz 2 éves.

2011. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tej tápértéke az idő előrehaladtával csökken! Nem ugyanolyan, mint az első hónapokban, változik az összetétele. Gondolj vissza, hiszen a színe is változott (ha láttad). Kevesebb a zsír, és minden egyéb. Viszont egy 16 hónapos kicsinek a folyadékpótlására -vagy annak egy részére biztosan elegendő.Szerintem hosszabb ideig nem elegendő neki! De nem vagyok szakember, csak anyuka.:)
2011. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Hosszabb ideig már lehet, hogy nem elég - de pár napig, 1-2 hétig is akár, biztosan!

Ha viszont ennél tovább is beteg egy gyerkőc, akkor már úgyis orvoshoz szoktunk fordulni, mert komolyabb gond lehet a háttérben..

Szóval az anyatej ilyen értelemben olyasmi, mint egyfajta homeopátia: az elején ezzel érdemes próbálkozni (ill. a gyerkőc is ezt akarja általában), de idővel, ha ez egyértelműen(!) nem elég, akkor jöhet az "erősebb" kezelés.


Én se vagyok szakember, csak tanulom.:)

2011. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!