Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám leszoktatni egy...

Hogyan tudnám leszoktatni egy éves kislányomat a szoptatásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Második kislányom egy éves és még mindig hatszor szopik egy nap. A nagyobbik lányomat két éves koráig szoptattam és azért hagytuk abba, mert várandós lettem a kicsivel. Először napközben ritkítottuk, majd hagytuk el a szopit, este pedig addig toltuk ki a fürdetés idejét míg nagyon fáradt volt már, és apa fürdette, öltöztette, én már csak akkor mentem be a szobába, amikor ő már elaludt. Ezzel a módszerrel kb. egy hét - tíz nap alatt sikerült leszoknunk.

Most ismét várandós vagyok és már nagy nyűg a szoptatás. Főleg azért, mert igazából csak a komfort érzetének javítására használ a kisasszony, igazából nem az evés-ivás az ami motiválja, csak a megszokás, meg az hogy együtt legyünk.

De őt napközben is sokkal nehezebb elaltatni cici nélkül, mint a nagyot volt. Hiába tologatom órákon át az utcákat róva, akármilyen fáradt is, csak kukucskál a kocsiból. Éjjelre is kap vizet, vagy anyatejet pohárból, ha felébred, meg is issza de emellett követeli a szopit.

Kellene vmi hatásos módszer. Kezdek kipurcanni a sok éjjeli keléstől és rettegni a szoptatásoktól, mert kegyetlenül fáj, amit szopás címén művel velem.

Sok helyütt hallottam, olvastam, hogy a gyerek magától abba hagyta, nem igényelte már a szoptatást. Szerintem az én nagyobb lányom (jelenleg 3,5 éves) még ma is szopna, ha ezen múlna, és a kicsi sem sok hajlandóságot mutat arra, hogy abba hagyja.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat!


2011. márc. 31. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Valószínűleg felesleges és haszontalan lesz a tanácsom.

Nem hiszem, hogy egyszerűen le tudod szoktatni akkor sem, ha már alig van tejed, és csak komfortból, örömforrásként szopizik a lányod. Az én kisfiam 2 éves, de nem tudnám elvenni tőle, mert annyira ragaszkodik hozzá, hogy aki ebben nincs benne, az el sem tudja képzelni. úgy tud rám nézni, ha próbálom elterelni a figyelmét... nálunk a szigor, elterelés, megvonás nem működne, szóval marad a fokozatosság!

2011. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem én is, hogy nem érett még arra, hogy abbahagyja.

Nagyon ismerős amit írtál, ahogy néz, ahogy sír- a másik nem csinált ilyet, nem volt hiszti, de a kicsi egészen más jellem.

Viszont, úgy érzem a terhesség és a szoptatás együtt rengeteget kivesz belőlem.

És ha így folytatjuk, az lesz,hogy Zsófikám még akkor is szopizni fog, ha meg lesz a baba :). Majd együtt szoptatom őket?! No, azt nem szeretném...

2011. márc. 31. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
itt csak a drasztikus megoldás segíthet.az én lányom 20 hós volt amikor besokalltam,és olyan megoldást választottam amit sokáig dúrvának tartottam,de végül mégis ehhez folyamodtam.szóval:bekentem a cicimet citrommal,és mielőtt szopizott volna elmondtam neki,hogy már nemjó a tejci,és amikor kipróbálta rájött,hogy tényleg nem jó.1-2nap alatt le is szokott,pedig elötte napi 5-6szor kérte a cicit.
2011. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
36%

(Miért nem szeretnéd őket együtt szoptatni?)


Lehet, hogy a terhességed előrehaladtával magától le fog mondani a szopiról, bár nem írtad, mennyi idős vagy. Megváltozik ilyenkor a tej íze ill. le is csökken a mennyisége. A szülés közeledtével pedig kolosztrumba megy át. A "statisztikák" szerint az ilyen gyerekek 2/3-a magától abbahagyja a szopit.

2011. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!