Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 18 hónapos "cicifüggő" kislány...

18 hónapos "cicifüggő" kislányomat, hogy válasszam el, hogy ne viselje meg nagyon? Alváshoz kellett, mert azon aludt el, meg éjszaka ha felkelt, úgy aludt vissza. Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Csak az a baj,hogy éjszaka 7-8-9...10szer is kel,és semmit sem iszik,csak a cici,annyi tejem meg már nincsen,hogy a szomját oltsa.És már jó 8 hónapja ezt csinálom,és már nem bírom,ki vagyok merülve,azért gondoltam,hogy elveszem végleg a cici!Segítenétek??
2011. szept. 9. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell magadban elhatározni. Ha eljön az a pillanat, hogy úgy érzed, ennél bármi jobb, akkor kezdj neki.

Ha éjjel felkel, mondd meg neki, hogy a cici alszik, majd reggel kap cicit.

Valószínűleg lesz egy végighisztizett éjszakátok, de másnap már alig valami, harmadnapra meg alszotok, mint a bunda.


Sok hasonló sorsú anyukával beszélem, mind meglepődtek, mennyire könnyen veszik a gyerekek.

Hidd el, nem lesz neki trauma, ez már csak megszokás.


És úgy mondom, hogy ugyanezt csináltam 15 hónapos koráig. Vágj bele!

2011. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lányom 13 hós volt ,amikor azt mondtam elég az éjszakai szopizásból. ő is másfél - 2 óránként kelt és evett, de csak keveset. Ekkor már rendesen vacsizott esténként, tehát éhes nem lehetett. Én azt csináltam, h 2-3 naponta elvettem tőle 1 éjszakai szopit. Ilyenkor csak kivettem a kiságyból és dajkáltam pár percig, majd vissza az ágyába. Volt , h sírt pár percig, de olyan is h visszaraktam és aludt tovább. Kb. másfél hét alatt eljutottunk,oda, h már csak hajnal fél 5 körül kelt, akkor adtam neki szopit és utána aludt reggel 7-8 ig.Aztán még egy hét telt el így és már csak reggel 7körül kelt először. kitartás és tényleg sokkal könnyebben veszik az akadályokat mint, ahogy mi gondolnánk.
2011. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

próbáld meg, hogy apa megy oda hozzá, nem te. apa adjon neki vizet inni, vagy ha cumizik, a cumiját.

igen, már abban a korban van, hogy meg lehet vele beszélni, viszont már elég nagy ahhoz is, hogy hisztizzen érte...


amit írt az utolsó válaszoló, az sztem be fog válni :)

2011. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Uganigy voltunk,nem tudtam elvenni tőle,volt egy nagyon nehéz időszak.De kibirtam.Most 3 és fél éves,lassan elhagyja magától úgy néz ki.
2011. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.De az a baj,ha apa megy be,akkor elkezd sírni,ha én átveszem ölbe,akkor néha sikerül megvigasztalni,és elalszik ölben.De ha én veszem fel először,akkor addig sír,még cicire nem teszem.Már sikerült ,hogy éjszaka,csak 3szor raktam rá,mert már annyira ordított,hogy hiába próbáltam énekelni.ringatni,semmi sem nyugtatta meg.A cumit sosem fogadta el,és éjszaka nem is iszik,sem a csőrősből,sem pohárból,semmiből sem,csak a cici.Biztosan szomjas,de nem fogad el semmit se.Tanácstalan vagyok nagyon,tudom,hogy valahol ezt nagyon elrontottuk,de
2011. szept. 11. 14:47
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.De az a baj,ha apa veszi fel,akkor csak sír,ilyenkor ha átveszem,néha sikerül megvigasztalni,és ölben elalszik.De ha én veszem fel először,akkor csak sír,sír,van hogy alig tudom utána cicivel is megvigasztalni.Nem,hogy álomba sírná magát,hanem éppen ellenkezőleg,majd nem elájul már.Cumit sosem fogadta el,és inni éjszaka meg nem akar semmiből sem.(se csőrősből,se pohár,se cumisüvegből )Most éjszaka sikerült,hogy csak 3szor tettem cicire,de ez nagyon ritka.Tudom,hogy nagyon elrontottam,de remélem nem késő még változtatni.Ja,és a déli alvás nem megy cici nélkül,tegnap is fél órán keresztül ordított.Hiába simizem,nem is akar feküdni mellettem,pedig már a kiságyba sem teszem be,mellette alszik.
2011. szept. 11. 14:54
 7/12 A kérdező kommentje:
na 2szer írtam meg,azt hittem kitörlődött az első.
2011. szept. 11. 14:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én az első vagyok. Hidd el, mintha szó szerint rólunk írtad volna. Az én kislányom is borzasztóan kitartó és addig sírt, amíg be nem adtam a derekam, ami általában hamar bekövetkezett. Én nem választottam el, hanem megmondtam, hogy csak reggel és este van 1x. Nekünk ez a sok kelés csak úgy ment, hogy mellettünk aludt, máshogy nem bírtam. DE egyszer azt éreztem, hogy ennél már bármi jobb. Mondom, egy éjszakát gyakorlatilag végighisztizett, vagy 10x kelt, a vizet nem fogadta el. Másnap már aludt, mint a bunda és ami a fő: azóta sokkal kiegyensúlyozottabb, mivel kipihent! Addig állandóan nyűgös volt a kialvatlanságtól, csak kapaszkodott a lábamba, hogy vegyem fel, egész nap nyűgösködött, de mióta alszik, ennek is vége! Nincs titkos trükk, csak az elszántság! Meg kell, hoyg a férjed támogasson. Egy másfél éves gyereknek nem kell szopiznia éjjel, ezt te is tudod! Sokkal fontosabb, hogy aludjon.
2011. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Enyém 2 és fél évig szopott éjjel is,addig amíg az utolsó foga is kibújt.Volt ,hogy 12szer ébredt.Ugyanannyi szopi.Visszagondolva nem tudom ,hogy bírtam ki.
2011. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves első!És csak annyit mondtál a babádnak,hogy alszik a cici,és megértette???Vagy hogy ment ez pontosan nálatok?Leírnád nekem!Mert én hiába mondok bármit is,csak sír,sír,ordít,hogy majdnem elájul,de szó szerint.Mert az elalvás nem megy máshogy csak cicivel,én beérném azzal is ha éjszaka aludna,nappal adnék neki az alváshoz.Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2011. szept. 12. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!