Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányomat nem tudom egész...

Kislányomat nem tudom egész nap felébreszteni, így nem szopizik annyit, amennyit szokott. Baj lesz? Ma valahogyan aluszpékonyabb

Figyelt kérdés

Nem fog így lefogyni? Délutáni szopinál sem ébredt még fel és lassan négy óra is eltelik két szopi között.


7 hetes


2011. ápr. 18. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Keltegesd nehogy besárguljon,és kiszáradjon.Az én lányom is ilyen volt,és besárgult,le is fogyott sajnos,nekem tejem sem volt.
2011. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp erőltetni kell az evést, ha aluszékony egy ilyen korú kisbaba. Ha másképp nem megy cumisüvegből is próbáld meg, hogy ne kelljen vele dolgoznia. Lehet, hogy lassabban bomlanak le a magzati vörösvértestek és sűrű a vére. Ha holnap is ilyen lesz, akkor meg kéne mutatni dokinak, és lehet kéne egy kis fénykezelés és infúzió, persze vérvizsgálat tükrében.
2011. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jajj de durva. Csak ma aluszékony, előtte egy héten keresztül normális volt, nem sokat aludt nappal.


Nem lehet, hogy csak a melegfront?

2011. ápr. 18. 18:48
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baja,enyém is ma egész nap alszik,nekem muszáj volt felébreszteni,mert mentünk a városba.Ilyeneket még nem is hallottam,amiket válaszoltak az előzőleg.Ne izgulj!Mi is 7hetesek vagyunk
2011. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Már felébredt. :)

Köszönöm az utolsónak, én sem aggódtam már annyira.

2011. ápr. 18. 21:15
 6/15 anonim ***** válasza:
Jaj, ne ijedj meg, nem baj! Csak tenyleg ebreszgesd rs etesd mindenkeppen. Nem lesz infuzio meg fenykezeles, elotte kell vervetel es megvarjak, hogy valtozik-e az eredmeny. Nekunk eleg magas volt a bilurubin szint, de ilyenkor a baba is sarga. Es nem kaptunk semmilyen kezelest. Magatol elmult, a lenyeg, hogy sokat kell etetni es foleg nappal nem szabad hagyni aludni sokaig.
2011. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem volt sárga, szerintem 7 hetesen már nem sárguil be. Próbáld meg alvűs közben mellre tenni, ha nagyon aggódsz, de szerintem felesleges. 7 hetes korában a lányom már 8 órát aludt este, 9 órát volt szopi nélkül, semmi baja nincs. Örülj neki, hogy pihen, pihenj te is. Anno, amikor én aggódtam, hogy 1 hetesen végigaludta (!) az éjszakát, azt mondta a védőnő, hogy csak akkor ébresszem fel, ha már 8-9 óra eltelt két szopi között vagy ébresztés nélkül tegyem mellre, ha nagyon bedurrannának a tejcsatornák, nehogy mellgyulláadás, tejpangás legyen a vége. DE akkor még csak 1.2 hetes volt a lányom. Szerintem 7 hetesen már semmi gond nincsen azzal, ha csak 4 óránként eszik. :)
2011. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 7 hetesen már 4 óránként evett! És ő sem kérte éjszaka! Letettem este 9 - 1/2 tíz fele és húzta reggel 4-5 óráig! A nagylányom dettó ilyen volt!

Ennyi idősen már nem fog besárgulni, tudja ő már jól, hogy mikor mennyi kel neki.

Ma amúgy az enyém is aluszékonyabb volt, délután 3,5 órán át aludt, pedig nem szokott!

3 hónapos lesz jövő héten

2011. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Az enyém is átalussza az éjszakát. :)
2011. ápr. 19. 08:14
 10/15 xStefix ***** válasza:

Ha a délutáni (szokásos) 4-5 órás hosszú alvásról van szó, akkor az teljesen normális. A legtöbb babánál kialakul egy ilyen hosszabb délutáni szakasz, de ez teljesen rendben van, emiatt kelteni sem kell.

Ha nem volt sárga és most sem az (gondolom, így van), akkor meg pláne. A sárgaság miatti aluszékonyság csak az első 1-3 hétben okoz ilyen gondokat, ha okoz.

2011. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!