Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2-4 hónapos babátok hány...

2-4 hónapos babátok hány grammot eszik/evett meg egy alkalommal (egy mellből)?

Figyelt kérdés
És hányszor eszik egy nap? Egy szoptatás alatt odaadjátok mindkét cicit, vagy vártok vele és mennyit?
2011. ápr. 18. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos és 1 hetes és átlagban 120 gr-ot eszik meg egy ciciből egy szopi alkalmával. Előfordul, hogy mindkét mellemet odaadom neki ha úgy érzem nincs az egyikben annyi mint amennyi kellene neki. Eddig 8x evett, most a héten ritkultak az evések, már éjszaka sem ébred annyit, úgyhogy most kb. 6x eszik egy nap.
2011. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Erdekelt volna, hogy keveset eszik-e a babam. Nekem egy cicibol nem jon ossze a 120 sajnos, en mindkettot odaadom felora-ora szunettel, igy osszejon 140 gramm korul, osszejon igy 4 etetes plusz ejszaka-hajnalban tobb tejem van a sok alvas utan,180 korul. Igy naponta 700-750 g korul jon ki. Persze nem meregetek mar, neha egy-egy etetes utan.
2011. ápr. 18. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám soha nem evett többet napi 700-nál, akárhogy mértem. Amikor 130at kellett volna ennie a könyvek szerint, akkor evett 80-at. Most eszik kb 130-at egy alkalomra és 5x eszik naponta. Szépen hízik, nem kis baba. Ne aggódj. Én van hogy egy mellet adok, ha elég, ha nem elég és sír egy cici után, akkor adom oda a másikat. Abból iszik még pár kortyit és legközelebb azzal kezdek. :) Este mikor lefeküdt, kiszívom még mindkettőt, hogy legyen üvegben is friss tej, ha esetleg menni kell valahová. Ez így megy lassan 5 hónapja, nálunk bevált. :)
2011. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem aggódom, csak két hete már nem hízott, csak olyan 100 grammot, de kérdeztem a dokit, azt mondta genetika, ne aggódjak, minden rendben. Ha 5 grammot is hízik, akkor nem aggódjak, minden baba más:) Csak érdekelt, hogy másnál is úgy van-e, hogy nincs eleresztve tejjel, épp annyi van, amennyit megeeszik.
2011. ápr. 19. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem most volt 9hetes a babám és az utóbbi 1hétben csak 40g-ot hízott,ezek szerint ezzel sincs baj,akkor megnyugodtam.egyébként én pont ma nézegettem 1hónap után,hogy menyit eszik és átlagban olyan 100at.de szerintem 7-8x eszik 1nap.még ennek utána kell járnom:)
2011. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha 800 gramm osszejon nektek, az nem olyan rossz:)
2011. ápr. 20. 05:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első válaszoló vagyok.

Én is mértem a kislányomat az elmúlt napokban és sajnos 600 grammnál/nap nem evett többet. Ráadásul vészesen csökkent a pisis/kakis pelusok száma is az elmúlt napokban.

Ma elvittük a gyerekorvoshoz, azt mondta,hogy az anyatejet visszabukja az orrába és ezért nem tud/nem akar többet enni... Kaptunk anyatejsűrítő port, azt kell szopi előtt adni neki. Most azt adtam először, evett is 140 gr-ot, ami nagy szó mert az elmúlt napokban 70 gr-nál többet nem evett.

Hát majd meglátjuk. És kaptunk emésztést segítő port is, a patikában keverték ki.

2011. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!