Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy vegyem rá a babámat,...

Hogy vegyem rá a babámat, hogy megegye/szopizza a rendes adagját?

Figyelt kérdés
két hónapos a kisfiam. Igény szerint szoptatok. Az elején kevés tejem volt, így sokszor tettem mellre (kérte is), volt, hogy óránként. Ez olyan jól sikerült, hogy most max.2 órát bír ki evés nélkül, de az átlag másfél óra, a szopi ideje 6-10 perc. Ezt csináljuk 6 hetes kora óta! Lefejt tejjel kipróbáltam mennyit eszik (a mérleges módszer nem vált be mert össze-vissza inogot a súlya és 30g is számít) hát 60ml után bealudt és még 20-at evett nagy noszogatásra. Ennyit egy 3 hetes baba eszik! Nem lehet, hogy hozzászokott ahoz, hogy keveset eszik egyszerre? Megeszi ő a napi adagját, csak 12 részletben! Mit tudok tenni ez ellen? Azt is észre vettem, hogy a termelt tejcsi is kevesebb. Négy héttel ezelőtt 1 ciciből jött 120ml, most kettő is kevés-hozzá! Kereslet-kínálat így ált be? Most mit tegyek?
2011. ápr. 28. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az igény szerinti szoptatásnak pont ez a bukkanója. Valószínű tényleg hozzászokott, hogy sokszor keveset eszik (ugyan úgy, ahogy egy felnőtt is hozzá tud szokni ahhoz, hogy 5x eszik kevesebbet egy nap és nem 3x többet). De semmi vész! Szoptass tovább igény szerint, de ha éhes akkor vond el a figyelmét valamivel. 5 perceket simán lehet húz a két szopi idő között. Ki fogja bírni, max. icipicit sír, de ez még nem számít sírni hagyásnak. Be fog állni szépen a 3-4 óránkénti evésre és a megfelelő adagokra.


Hogy miért csökkent a tejed nem tudom, de tegyél meg mindent, hogy visszajöjjön. Fejd is ha kell. Az nagyon jól ingerli a melleidet, vissza fog állni a tej.

2011. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne tegyél semmit, nem baj, hogy 12 részletben eszi meg a napi adagját. Tedd csak mellre, ahányszor csak kéri, így a tejed is visszajön majd! Felejtsd el a mérleget és a cumisüveget!
2011. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is így csinálta sokáig, lényegében fél éves koráig. És akkor mi van, ha 2-óránként kell szoptatnod? Semmi. Nincs olyan hogy "rendes adag", ő egy ilyen baba, sokszor eszik keveset - amúgy ez sokkal kevésbé terheli meg a gyomrát...

Majd ha elkezd más kajákat is enni, akkor ritkulni fognak a szoptatások. Nyugi.

2011. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem ritkulni fognak a szopik mert ez így elég fárasztó! De mindent a piciért!
2011. ápr. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!