Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet a megkeszitett...

Meddig lehet a megkeszitett tejet (tejporbol) valamint az anyatejet termoszban tartani?

Figyelt kérdés
es meg kivancsi lennek arra is,hogy a tejporbol keszitett tejet ujra lehete melegiteni,mert ugye bar az anyatejet nem lehet vagyis nem szabad!
2011. máj. 15. 14:54
 1/1 xStefix ***** válasza:

Tejpor alatt gondolom (remélem) tápszert értesz.

Igazából nem túl szerencsés, ha bármelyiket is hosszabb időn át melegen tartod ill. újramelegíted; de ez az anyatejnél a kritikusabb, nyilván.

Nekem szemszer az volt az irányadó, hogy mekkora volt a babám. Újszülöttként inkább nem reszkíroztam és nem melegítettem újra, nem hagytam sem melegen, de még hűtőn kívül sem. Később, idővel már nem voltam ennyire óvatos és egyszer, pár órán belül újramelegítettem (akkor is a hűtőből kivettet). De az anyatejet inkább ekkor sem használtam fel / kezeltem kétszer.

Mivel a mikrohullám alapból nem egészséges, én a tápszert sem melegítettem benne, hanem azt is meleg vízbe állítottam, ahogy az anyatejet.

(De tápszert se kellett szerencsére sokáig használni, úgyhogy utána már nem volt ilyen dolgom.)

2011. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!