Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerinti szoptatás...

Az igény szerinti szoptatás okoz bajt?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja az a jó, van aki azt, hogy a félig megemésztett tejre nem jó ráenni. Én már nem tudom mit tegyek...

Természeti népek állandóan mellközelben tartották a babájukat..


2008. febr. 20. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodtan szoptasd a babádat annyiszor,ahányszor ke´ri.e`n is i´gy teszek.máskülönben sír.Ìgy is has fájós,nem még ha éhes is.

3 hetes kislány anyukája.

2008. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd őt, érdemes:

[link]

2008. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Az igényszerinti szoptatás a legjobb. A példát is megtaláltad rá: pl. a néger asszonyok magukra kötötték a babát és mentek dolgozno. A babó ha éhes lett, szopizott. Okosak ám ők, tudják hogy mikor mi kell nekik. A természet is okos. Pl. először híg tej jön a szoptatáskor és csak kb. 5 perc után jön a sűrű, kalóriadús tejcsi. Vagyis evés előtt iszik a baba :D
2008. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
te igény szerint eszel,vagy rendszerbe? na ugye hogy akkor eszel ha éhes vagy,nem kell senki szakember nekem a kórházba azt mondták,hogy a józan paraszti észt használjam. a régi öregek se rohantak orvoshoz,csakha muszáj volt.
2008. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Mamám mesélte, hogy régen a cigányasszonyok úgy jártak a vásárban, hogy az egyik mellük alá kötötték a babát, és mindig a baba szájáában volt. És ezek a babák nyugodtak voltak és erősek.

Szerintem kezdd el igény szerint, úgyis kialakul a rendszer.

2008. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Igény szerint? Igen, de milyen áron? Van hogy óránként eteted majd, de nem biztos, hogy éhes, csak nassol és hasfájós is lehet. Nem biztos, hogy azért sír, mert éhes. Rengeteg oka lehet, annak ha sír. Olvasd: Tracy Hogg: A suttogó titkai című könyvét.
2008. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
A felettem ironak igaza van.Nekem már 2 kisgyermekem van és tapasztalatból tudom,hogy amig nagyon pici a baba nem szaban tulzásba vinni.Minimum 3 honapos koráig tartsd be a 2-3 oránkénti etetést,hiszen meg kell emésztenie amit elözöleg evett.
2008. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi lányok!
2008. febr. 21. 19:18
 9/10 A kérdező kommentje:

6. Két órán belül nem szabad újra mellre tenni a babát

Nem igaz!

Ennek a téves állításnak az indoklásaként legtöbbször azt szokták felhozni: “ha friss tej keveredik a félig emésztetthez a baba gyomrában, az hasfájást okoz.”

Mivel az anyetej nagyon könnyen emészthető táplálék, igen gyorsan - átlagosan másfél óra alatt - kiürül a baba gyomrából. Ezért teljesen természetes, ha egy szopós baba akár 1-2 óránként megéhezik, és enni kér.

A csecsemők általában nem egyenlő időközönként kérdzkednek mellre. Néha hosszabb szünetet hagynak két szopás között, máskor egy órán belül akár többször is szopizni szeretnének. Az elfogyasztott tej mennyisége sem egyforma: amikor nagyon éhesek, alaposan kiürítik a mellet, az elérhető tejmennyiség nagyrészét elfogyasztják, máskor csak kortyolnak néhányat az első tejből szomjuk oltására, megint máskor “csak” cumiznak, és élvezik a nyugalmat, biztonságérzetet és örömöt, amit az édesanyjuk testközelsége ill. maga a szopás ad.

Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, zöld színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni.


Ezt találtam...

2008. febr. 22. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy a baba álandóan eszik. És nem is azt amit egyes védőnők mondanak, hogy három óránként!

A szoptatás természetes folyamat. méghozzá olyannyira jól kitalált dolog, hogy ha jól csinálják, akkor pont annyi a tej amennyinek lennie kell, és pont akkor van amikor kell, és pont olyan amilyenre a picinek szüksége van.

Ha akkor eteted meg a gyermeked amikor éhes, akkor

1) ő pont annyit fog enni amennyire szüksége van.

2) a nyálával lekommunikálja a mellbimbódon keresztül az agyalapi mirigyednek, hogy mikorra, milyen és mennyi tejet termeljen.

Én nem stresszeltem magam a szoptatással, ha a kisfiam felébredt és éhes volt, akkor evett, ha nem volt éhes, nem eröltettem. két hóhapos korára saját maga alakította ki a napirendjét : 7:30 - 10:30 -1 - 5 - 8-óra szinte hozzá lehetett volna igazítani az órát. de volt nap, hogy csak négyszer evett.

11 hónapos korában saját magától hagyta abba a szopást.

arra amit te is találtál: A szoptatott babák előnyben vannak, mivel az anyatej sokkal könnyebben emészthető mint a tápszer ezért ők akár gyakrabban is ehetnek.

Azt kell csupán figyelembe venni, hogy a csecsemők nem gépek! nem elvárható tőlük ezért, hogy mindig szabályos időközönként ugyanannyit egyenek!!!! néha aluszékonyabbak, néha éhesebbek, néha étvágytalanabbak.

Tudni kell, hogy nem minden sírás éhséget jelez! és amint mama felismeri a sírások jelentését, minden egy csapásra könnyebb lesz: mert hát lehet éhes, hasfájós, fázhat, lehet meleg, süthet a nap a szemébe, szoríthat a ruha, lehet kényelmetlen a póz, lehet magányos... stb. de ha minden alkalommal a szájába teszi az ember lánya a mellét, hát akkor szopni fog, ez reflex. meg is nyugszik. De könnyen lehet, hogy innentől fogva csak erre fog megnyugodni bármi is legyen a baj, és az is lehet, hogy azért lesz hasfájós, mert állandóan eszik....

szóval csak ügyesen :)

2008. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!