Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki fog nekem segíteni abban,...

Ki fog nekem segíteni abban, hogy hogyan kell szoptatni?

Figyelt kérdés
Nálunk a kórházban nagyon ellenszenvesek és szívtelenek az ápolónők. A pénzt és az ajándékot elrakják,de még akkor sem segítenek semmiben. Mindenkitől azt hallom,hogy szószerint le.....ják az embert. Én még nem szültem. Könyvekből és hallásból már tudom,hogy hogyan kell szoptatni,de az nem biztos hogy elég a gyakorlatban. Mit kell csinálni,ha nem akar szopni a baba? Hogyan kell rászoktatni? Ki fog ebben nekem segíteni? Anyukám? Dehát Ő 30 éve szoptatott utoljára és ha jol sejtem,minden gyerek más és más. Nagyon kétségbe vagyok esve! Hogy lehetnek ennyire embertelenek az ápolók? Volt valaki hasonló helyzetben?
2008. febr. 22. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg. Nem kell azonnal problémákat gyártani.

Szülés után mellre rakják a babát. Kevés kivétellel ők rögtön tudják, mit kell tenniük.

Néhány napig valószínűleg nem lesz sok tejed. Ez normális. Azért csak szoptass a kórházban minél sűrűbben! Felváltva, igyekezz mindkét melledből, azzal kezd, amelyikkel az előző szoptatásnál befejezted. Nagyon sokat igyál. Ha feszül, fejjél.

Ha így csinálod, normál esetben nemigen lehet gondod.

Ha a kórházban nem is segítenek, a védőnő pont erre hivatott!

Sok sikert és örömöt!

2008. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne állíts ki előre véleményt hallomás alapján. Ha bunkók is a csecsemősnővérek - bár nem hiszem, hogy mind az lenne -, de meg KELL mutatniuk, hogy hogyan csináld, ha nem tudod. És ha valami probléma van, akkor legyél határozott, és ne hagyd magad elterelni, hanem kérdezd meg századszorra is, hogy hogyan kell csinálni. Állj ki a gyermekedért, hiszen azzal, hogy babát vállalsz, ezt a felelősséget is vállalod, neked kell határozottnak lenni és harcolni az érdekeitekért. Amúgy anyukád biztosan meg tudja mutatni, mit csinálj, mert ezt nem felejti el az ember. Meg amikor hazajössz a kórházból, a védőnő is kimegy házhoz, és ő is megnézi, hogy tudsz-e szoptatni, meg fogja ő is mutatni, hogy mit kell csinálni. De szerintem se kell előre gyártani a problémát, az a legvalószínűbb, hogy a melledre teszed a babát, és ő már tudja is mi a dolga.
2008. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hol fogsz szülni?

Én csupa aranyos nővérekkel találkoztam, akik nagyon segítőkészek voltak, pedig volt olyan 18gyerek is rá volt bízva. Még is odaért igaz néha várni kellett egy kicsit rá, de jött amint engedte az ideje. Sőt volt olyan amikor 3-4 is vártunk rá. De mindig mosolygott, pedig pénzt nem adtam neki, de 1hét múlva egy ajándék kosarat bevitt neki a férjem.

Mert ha ő nincs akkor nem tudtam volna szoptatni. Pedig anyu segített, de olyan fortélyokat tanított meg nekem amit azóta se mutatott senki. A védőnők nem tudnak segíteni.

2008. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!