Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányomat 2 évig szoptattam,...

Kislányomat 2 évig szoptattam, már fél éve nem szopik, viszont szeptemberben jön a kistesó! Megint kín lesz az eleje?

Figyelt kérdés

begyullad, kisebesedik satöbbi? elszokott vajon az igénybevételtől? amúgy vele azért is volt rossz, mert 1 hétig az intenzíven volt, és nemnagyon tudtam szoptatni, csak fejni, emiatt nagyon begyulladt, bedurrant, nem nagyon jól reagált a cicim a mellszívóra....ráadásul a kórházi gép ki is sebezte, olyan erősen szívta.

ha most nem lesz iylen gond, akkor könnyebb lesz az eleje is?


2011. jún. 22. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én rögtön tudtam szoptatni mindkettőt, de mindkettőnél ugyan úgy kisebesedett az elején. Én is azt hittem, hogy már a bimbó megszokta ezt a fajta igénybe vételt az elsőszülöttem 15 hónapig szopott, de tévedtem. Sajnos készülj fel kenőccsel, ezzel-azzal. :-(
2011. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem nagyon sebes volt a lányomnál, iszonyúan fájt. reméltem, hogy most máshogy lesz, de sajna nem. a 2.napon már bimbóvédővel szoptattam, 3-4 szoptatástól már kezdett nagyon fájni, elkezdett kisebesedni, belilulni. nem akartam újra abba a hibába esni. így nagyon jó volt, nem lett sebes, nem fájt.
2011. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kicsinél rosszabb volt,mint a nagynál.Nem sebesedett ki,begyulladás sem volt ,de baromira fájt vagy 5-6 hétig.Én is csak a kenőcsöket tudom ajánlani meg a tudat,hogy elmúlik,sokat segít.Jó babázást!
2011. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első babám 20 hónapig szoptattam,első hetekben sebes mell-bimbóval(na és összeszorított foggal)de pár hét után megedződött,rendbe jött(a baba jó technikával szopott).7hónap pihi után,a kistesó szoptatása semmilyen,kellemetlenséggel,fájdalommal,nem párosult,még az elején sem!Nekem meg-edződött,van esély rá hogy nálad is így lesz!Kívánom hogy így legyen!
2011. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőt 14 hónapig szoptattam. Az első 2-3 hét volt durva (sebes, véres, sírós). Begyulladva sosem volt.

A másodikkal ugyanúgy borzalmas volt az eslő 3 hét. Meggyógyult, aztán az egyik az 5. héten újra kirepedt. Begyógyult, de 3 hónapos kora körül nem tudom mitől, néha úgy fájt a szoptatás, mintha folyamatosan harapná. Pedig evett rendesen. Vagy 2 hónapig 3-4 napig nagyon fájt, 3-4 napig egyáltalán nem. Most vagy 2 hete minden oké.

Most 5 és fél hónapos a kicsi.

2011. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ! akkor inkább arra készülök fel, hogy az eleje megint szívás lesz. :)))
2011. jún. 23. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!