Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan számoljam a 2 óránkénti...

Honnan számoljam a 2 óránkénti szoptatást?

Figyelt kérdés

pl: befejezte a szopizást 11-kor, így 13-kor eszik újra. Ezt így kell érteni. Mert akkor az én egy hetes kisfiam 2,5-3 óránként eszik.


vagy így kell érteni: 11-kor kezdett szopizni, 11-30kor befejezte, és 13-kor újra szopizás.


2011. jún. 26. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig az evés kezdetétől kell számolni, mert amikor eszik beindul az emésztés, tehát már közben is emészt, azért van, hogy sok baba evés közben, vagy utána azonnal szinte kakil. :) Tehát, ha 11-kor kezditek az evést, akkor 13-kor van az új, akkor telik el a két óra.
2011. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptasd igény szerint. Ha kéri, adj neki.
2011. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom,hogy igény szerint szoptasd, ráérsz később is beállítani időre, sőt valószínü be is fog majd állni. Így annyi tejed lesz, amennyire neki szüksége van!

Én ikreket szoptatok, és így csináltam. Egy hónapos korukra beálltak a 3 óránkénti szopizásra, 20 perc alatt befalják a jónagy adagjukat (180-210 ml, most 4 hónaposak), és szuper súlyuk van, és egészségesek, kiegyensúlyozottak.

2011. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az sem baj, ha 3-4 órát is alszik egyszerre? Nem fog úgy túl keveset szopizni?
2011. jún. 27. 09:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes a baba? Egyébként ennyi idő még belefér. A lényeg a súlygyarapodás és az elégedett baba. Ha ez oké, akkor nem lehet gond.
2011. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem második babám hét hetes. A kórházban 3 óránként kaptam meg, és éjszaka nem hozták ki. Amikor hazajöttünk, ezt tartotta egy hétig, utána már a saját igényei kezdtek kialakulni. Igény szerint szoptatom. Jelenleg ott tartunk, hogy reggel nyolckor eszik, majd délig óránként. Délben elalszik, kb 4-5 óráig alszik, utána felkel, és este kilencig fenn van, szintén óránként szopizik, majd este kilenctől alszik hajnali 2-3-ig, majd 5-kor van mégegy szopi, és utána reggel nyolckor indul a nap. Melegfrontra érzékeny egyedül, akkor egész nap nem alszik, viszont olyankor kihagyja az éjjel kettő órás evést, és csak ötkor kel fel. Ne aggódj, ha kéri a cicit adj neki, ne nézegesd az órát. Ha éhes nem fog belenyugodni az biztos :) Olyan ordítást tud az én lányom is rendezni ha éhes, hogy csak nézünk, hogy egy ekkora csöppségnek hogy lehet ilyen nagy hangja :D
2011. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém, ha éhes rögtön ébred és azt jelzi is rendesen.:)tehát, ha bír aludni 3-4 órát akkor biztos nem éhes hagyd aludni, majd ébren pótolja.
2011. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alvó gyereket tilos felébreszteni, éhes gyereket pedig meg kell etetni. Engem a nőgyógyász ezzel bocsátott utamra a szülés után.
2011. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem viszont azt mondták, hogy ha 3 órán túl alszik, és nagyon aluszékony, ébresszem fel, és a cicin se hagyjam aludni, nehogy besárguljon. Ez persze csak újszülöttekre vonatkozik. Mi már 4 hónaposak vagyunk és ha sokat alszik nem keltem fel. Ha úgy látom keveset evett egész nap, akkor se keltem, inkább olyan dolgokat teszek, hogy magától ébredjen. Pl. akkor nem ébrsztem ugyan,de nem is lábujjhegyen közlekedek, csak normálisan teszek-veszek.
2011. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!