Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai szopizásokról 6hónapos kislányomat? A védőnőm ma kibukott, hogy még mindig szopik éjjel a lányom, azt mondta sürgősen szoktassam le, de nekem ez nem olyan egyszerű!

Figyelt kérdés
Kislányom nem fogadja el a cumisüveget, soha életében nem ivott még belőle, hiába próbálom nem kell neki. Próbáltam az aventes itató poharat, azt sem fogadja el, próbáltam sima pohárból itatni, de az sem kell neki. Ha vmi idegen anyag a szájához ér, már öklendezik, csak a cicit fogadja el, és a kanalát amiből gyümit kap. Így kilőve, hogy éjjel itassam meg. :( Hogy csináljam, 3óránként kel??
2011. jún. 30. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És ha a védőnőd azt mondja, hogy csak 4 óránként ehet, de a babád 3 óránként enne, nem adsz? Egy anyatejes babánál nem gond, ha éjjel is szopizik még, hisz az anyatej könnyen emészthető. Majd, ha túlnyomórészt szilárd ételt fog enni, ritkábban ébred, akár át is alussza az éjszakát. Erőltetni fölösleges, mivel minden baba más, máskorra érik meg arra is, hogy átaludja az éjszakát. Amkor meg elkezdődik a fogzás, szeparációs szorongás, bizony az éjszakai ébredések megsűrűsödnek... ilyenkor néha nagyon is jól jön a cici. Az enyém csak 15 hónaposan aludta át először az éjszakát, addig éjjel is többször cicizett, néha csak néhány "slukk" kellett... én bizony nem kötöttem senki orrára, hogy éjjel még szopizik... A védőnő talán hagyná ordítani???? Vagy megtömné?
2011. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond, miért gond az éjszakai szoptatás? Nekem az első babám 14 hónapos koráig szopott éjjel, senki nem szidott le érte. Hmmm..
2011. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 xStefix ***** válasza:
100%

Atyaég!!! Nagy feketepont a védőnődnek!!!


Az 1. kérdés: téged zavar, hogy szopizik még éjszaka?

Mert mondjuk akár igen, akár nem, tudnod kell, hogy ez teljesen normális dolog! Csak ezt a védőnőd sajnos nem tudja, tanulta......

Az összes többi dolog ezután jön. (De én nem fogok neked leválasztós tippeket adni, mert nagyon károsnak tartom! Inkább azt írnám le, ha érdekel, hogy miért van és miért nem baj.)

2011. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nagyon örülök neki, hogy még szopik, remélem még sokáig fogom tudni szoptatni! De elég húsos baba, 6hónapos és 8900gr. ( 4110gr- al született ) Azt mondta a védőnő, hogy azért hízik ennyire, mert még éjjel is szopik, és le kéne szoktatni róla. ( egyébként csak 3hós koráig hízott sokat, azóta havi 600-700grammot ) Ha nem kap a drágám egyből cicit éjjel, akkor nagy patáliát rendez. Már próbáltam tegnap, tegnap előtt, hogy simogatom a hátát, az arcocskáját simizem, és olyankor keresi is egyből a cicit mikor oda teszem a kezem. Én nem vagyok fáradt, szívesen kelek hozzá, addig is össze bújva vagyunk. Csak most nagyon kiakadtam, hogy le kellene szoktatnom róla. :(
2011. jún. 30. 15:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet nem hallottam! Egy hat hónapos babát leszoktatni? Pedig már a harmadik babámat szoptatom. Hülyeség!
2011. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj már...:( Az én lányom is nagy és húsos baba volt 4200al született, 4 hósan 7800 volt és még 12 hónaposan is szopott éjjel.

Most 21 hós érdekes mód, szépen leszokott magától és nem azért hízott mert éjjel IS szopott, hanem mert csak anyatejes volt és mert ilyen típus.

Én nem hagynám magam a védőnő által befolyásolni ilyen dologban, mert ez egyáltalán nem káros és hidd el, nem ettől van szép súlya.

Meg minek rászoktatni most ezért cumisüvegre? :)

2011. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagy súllyal is született, így nem számít annyira soknak a súlya, hisz már elmúlt fél éves... eddigre kellett ugye megdupláznia a születési súlyát. Ha meg nem duplázott volna, ezért patáliázna a védőnő :) Az orvos mit mond? Szerinte is gond, hogy ekkora a babád?

Azért tudd: egy anyatejes babát nem lehet túletetni. Amíg kizárólag anyatejet kap, nem hízik el, annyit szopizik, amennyi neki kell. Ja! És az anyatejes, de ducibb babák a hozzátáplálás után lassabban híznak, ritkábban válnak kövér kisgyermekké...

2011. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xStefix ***** válasza:
100%

Hát, 6-ből 6-an kiakadtunk, nem egy tapasztalt anyuka közülünk (és lesz még folytatás szerintem...). De ami még fontosabb: te magad sem érzed ezt jó tanácsnak, ahogy olvasom.

Szóval, a válasz megvan: felejtsd el a védőnőd javaslatát, mert nem jó! ;)

2011. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm azt mondta, amikor ilyen idős volt a babám, hogy zárjam rá a szoba ajtaját, és ne menjek be hozzá, akárhogy ordít, így 3 nap alatt le fog szokni róla... Addig kedveltem őt, azóta fenntartásaim vannak vele. Nem akartam elhinni, hogy ma még előfordul, hogy egy szakember ilyesmit ejtsen ki a száján.
2011. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
100%

"fenntartásaim"

Üdvözlöm a higgadtságod, elismerésem, hogy ilyen szépen tudsz fogalmazni ilyen témában! :)

Nekem ez ma elég nehezen megy.... :S

2011. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!