Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan rémálom lesz a babázás,...

Lassan rémálom lesz a babázás, meddig reménykedhetek még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, 2 és fél hetes a kislányom, eddig kűzdöttem, hogy legyen tejci, mivel nehezen indúlt meg, aztán eljutottunnk oda, hogy 80g-okat szopizott, viszont ez volt a csúcs :( 2 napja már legjobb esetben is csak 50-60g-ot szopizik, 2 mellből. Emellett rettentő hasfájós, épp ezért már nem bírom, hogy ha nem a hasfájás miatt, akkor az éhségtől sír - illetve megkülönböztetni sem tudom biztosan miért sír. Van tápszerünk, eddig max. 2szer kellett pótlás egy nap, és akkor is csak 30-40g , de ma már 2szer kapott , és látom előre, hogy még kelleni fog neki :( Tegnap este már együtt bőgtem vele, hihetetlenül megvisel, hogy nem tudom etetni rendesen, hogy állandóan nyűgös-sír ( félre ne értsétek, hozzá végtelen türelmem van, magammal szemben vagyok elégedetlen, bánt hogy így alakúl. Reménykedhetek még, hogy lesz tejci, vagy törődjel bele, hogy nekem ez nem megy? Mindent megteszek érte, állandóan vizet iszom, emellett szoptatós teát, fejek is, ha odajutok az állandó sírás mellett, eszek fonottkalácsot... mindent mindent megteszek, emiatt is vagyok elkeseredve :(

Köszönöm, ha elolvastátok, és szívesen veszem a jótanácsokat.


2011. júl. 6. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Kérj tőle nyugodtan tanácsot, amit itt leírtál, írd le neki is, meg fog nyugtatni, hidd el.

2011. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
48%

állj le!!! nyugi!!! velem is ez volt! átálltunk tápszerre. a fiúnk onnantól egy nyugodt,kiegyensúlyozott baba lett. és én is mert láttam h neki így a jó. ettől függetlenül kapjon tejet amig van. én tudtam h 100at simán inna egy ekkora gyerek úgyhogy cicire tettem,ha már láttam h kevés,adtam neki még 60 at. 2 hónapig ment ez így aztán elapadt a tej. a lányomnál is ez volt,van olyan aki bármit tesz nem megy. ne legyen lelkiismeretfurdalásod!


a gyereknek nyugodt anyuka kell,és hami! és ha ez tápszerrel megy,akkor azzal!


nekem ezt a dokim mkondta és a védőnő is mert ők is látták h semmi sem segít!

2011. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
73%

A legfontosabb a nyugalom, a hit magadban! Vegyél egy nagy levegőt és nyugodj meg! Hangolódj rá a babádra, egyél-igyál kedved szerint, ne stresszelj, ha kell, eleinte szánj akár egy órát is az etetésre. Tarts egy kis pihenőt, aztán próbáld újra. Amikor csak tudod, kínáld meg a babádat. Én 8 éve, a második gyereknél voltam így. Aztán nem érdekelt, hogy ki jött látogatni, maradtam a szobában a babával, és évekig szoptattam:) Sok sikert!


U.i: Ha kell pótlás, akkor se legyen lelkiismeret-furdalásod!!!

2011. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
86%

Váltott mellel fejjed rendszeresen a melled.Igyál meg 1 pohár sört, csinálj rántott levest.Nekem ezek segítettek 3 hónapos koráig.Nekem is ugyanezek voltak a gondjaim, és mikor a lányom 3 hónapos lett kénytelen voltam áttérni tápszerre, mert 20ml-nél több nem jött a mellemből!

A hasfájásra, jó a rántott leves, jól megpukiztatja, tornáztasd sokat, próbálj meleg dolgokat a pocijára rakni.Ezek általában segítenek.

Kitartás, ha már 1 hónapos lesz már lehet neki adni hasfájásra dolgokat.(kamilla tea, infacol, gripe water)

6 hós baba anyukája

2011. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Azt nem írtam, hogy már most is egy órát szoptatok, mire végzünk alig egy óra marad a következő etetésig, de ő már 15-20 perc múlva sír :( - ilyen gyakran tegyem cicre?
2011. júl. 6. 15:25
 6/51 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt adtam a harmadik babám hasfájására, nem csodaszer, de azért látványos volt a javulás.

(harmadik voltam azt hiszem)

2011. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
19%

Lehet h nem elég tápláló a tejcsid: gyümölcs-,leveket és rendszeresen egyél.A baba is érzi hogy aggódsz, sírsz, nyűgös vagy vagy épp szomorú vagy,és olyan lesz tőle ő is.Vagyis lehet hogy miattad ilyen :( bocsi, de tényleg!

Csak pozitívan állj hozzá! : "lesz tejem mert azt akarom!!"

Legyél kiegyensúlyozottabb!Kicsit bolondozz néha és figyeld az ő reakcióját is.. ha egész nap nem sír és rendesen eszik akkor ezek a "problémák" miattad voltak.

Igyál sokat, menj el vele kicsit ki a szabadba..öltöztesd fel jól,igaz még csak 2,5 hetes, vagy lehet épp a front, az enyém is megérzi.Az enyém is hasfájós.. :(

A borsót, sóskát nem tudja elviselni.. de a főtt kukoricát meg a tojásos lecsót bírja a gyomra.Hasfájásra meg jó a masszírozás: az oldalát fentről lefelé simítsd végig, és a pociját is beleértve.. told fel a lábait mintha a tornáztatnád. mozgasd meg, azzal is jót teszel neki.Vagy igyál köménymagot tartalmazó teát, az bekerül a tejbe azzal is segítesz neki és neked is lesz tőle tejed.vagy vegyél szélcsövet..ami nálunk 1158 forintba került.és egy olyan kis cső féleség ami hajlékony "gumiból" van..de ezt a védőnődtől kérdezd meg.

Ne add fel és csak pozitívan!!!Jön a jó idő.. ettől is lehet hogy érzékenyebb.

2011. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
56%
Amikor csak igénye van a babádnak rád, akkor szoptasd meg. Meleg van, szomjas is lehet, szóval az első hetekben és ebben a melegben nem furcsa, ha gyakran enne-inna. Bár nem tudom,hogy hol laktok, de nálunk ma jó idő van:)
2011. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
71%

Amit még szerintem tegyél meg, hogy hívj fel aegy szoptatási tanácsadót, aki elmegy hozzátok, megnézi a babád, ahogy szopizik. Ha addig is adsz tápszert, próbáld pohárból.

Nekem sem volt rendesen tejem ,őrlődtem, de akkor nyugodtam meg igazán, amikor eldöntöttem, hogy ennek így semmi értelme. Amit tudott szopizott, aztán ment a tápszer.


Én sajnos a szoptatási tanácsadót nem próbáltam, ezt egy kicsit bánom.

2011. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
27%
max 20 perc cicinként! ha addig nem lakik jól,akkor nem elég a tej! ne szoptass órákig,és óránként! 3 óránként kell,addig lesz tejed! így csak aztéred el h még kevesebb lesz
2011. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!