Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen egy rémálom a szoptatás?

Figyelt kérdés

nagyon el vagyok keseredve,sokszor már azt várom,mikor ér véget ez az egész...nagyot csalódtam a szoptatást illetöen.

4 hós lesz a kisbabám,de kezdettöl fogva problémás a szopizás,nem tud v.nem akar rendesen szopni,hiába teszem cicire,szív egy keveset és utána üvölt.

pár hetes kora óta fejem neki a tejet,de azért próbálom szoptatni is,de mind kevesebb sikerrel.

de ha üvegböl megetetem,rövid ideig nyugodt ,utána megint sír,ordít.

sokat vagyok vele egyedül,nem nagyon van segítségem,így sokszor úgy fejek,hogy a baba ordít közben.

teljesen ki vagyok idegileg.

ráadásul el kell mennünk innen,ahol most lakunk,mert megelégelték a baba sírását...és azt mondják,rossz anya vagyok,és biztos éhezik a kicsi..merthogy ennyit nem sírhat egy kisbaba.

mit tegyek?

adjak inkább tápszert?

v.kezdjem el hozzátáplálni?

pedig tejem van elég


2009. júl. 8. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint lefejted neki már az eleje óta és üvegből adtad?Ezt nem kellett volna,szerintem ezért nem szopik rendesen,és is elkezdtem igy csinálni majd anyukám rám szólt,hogy azzonnal hagyam ezt abba mert nem fog rendesen cicizni,abba is hagytam,most 5 hós és 5 perc egy evés!

Miaz hogy elkell onnan menned ahol laksz? ez egy tömb?

ne foglalkoz másokkal,nem vagy rossz anya azért mert sírós babád van,vannak nyugodt és vannak sírós babák!

2009. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

:(((

megértelek

nekem sem ment, teje is kevés volt, a baba sem tudott jól szopni....el is apadt

az enyém is állandóan üvöltött, ki voltam borulva, megértelek...

nem vagx rossz anya!!!!!!!!!!!!!!!!

próbáld meg a tejpépeket, azt már ehet 4 hónapos

mennyit eszik egy nap? hány g-t?

ha leírod, meg tudom mondani, hogy szerintem elég-e!

2009. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

igen,tudom ,hogy nem kellett volna üvegböl adnom neki..de már akkor is folyton sírt.

kb.600-650 ml-t eszik meg naponta,üvegböl.

szerinted ez vajon elég?

amit szopizik,azt nem tudom mennyi,de nem túl sok lehet.

védönönél lemértük egy szopizását,akkor 60-at szopott,utána is ordított

2009. júl. 8. 19:04
 4/11 A kérdező kommentje:
még annyi,hogy naponta 1-2szer sikerül csak megszoptatnom,legtöbbször el sem fogadja a cicit
2009. júl. 8. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, ez elég!

valószínű egyszerűen csak ilyen sírós.

ez nagyon nehéz, az enyém is ilyen, pedig már 10 hónapos.

a hasa már nem fájhat...

szerintem nem az éhség miatt sír :)

férjed segít?

2009. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ezen már ne bánkódj, a cumisüveg miatt nem fogadja el.

semmi sem fog történni, ha nem szopik tovább, gondolj bele, milyen sokat megettél!!!!!

én csak 2 hónapig tudtam szoptatni.

és ráadásul fejed neki, szuper vagy!!!!

2009. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

sajnálom,hogy Te is így vagy..

igen,segít,de már ö is ki van a sok sírástól.

amúgy a gyarapodása jó a babának,majdnem 6 kg és 3,35-el született

2009. júl. 8. 19:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a cumisüveg miatt nincs türelme a szopihoz. De a sírósság nem ettől lehet. Az enyém jól szopott, de amíg nem tudott felülni és elkúszni ahová akart, vagy szopott vagy sírt vagy aludt... vagy sétáltani kellett. Egyszerűen unatkozott. Próbáld kendőbe tenni, úgy közel lesz hozzád, tud nézelődni, és nem szakad le a karod. Ha nem unatkozik nem fog sírni.

Én csak akkor tudtam házimunkázni, főzni, mikor apa sétáltatta, vagy ő mosogatott, és én sétáltattam. Most lassan 4 éves és nem bánom, hogy annyit babusgattuk. Most ugyanis már az ölelés sem mindig kell... nagy már.

2009. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

A tápszeres babák is boldog, nyugodt, egészséges babák. Én is sokáig fejtem, de egyszer megelégeltem, azóta nem csinálom. A babám viszont még mindig szopik, pedig már elmúlt 9 hónapos. Igaz nem sokat, de mégis csak szopizik! Attól, hogy tápszert adsz neki, semmi baja nem lesz.

Te pedig nem vagy rossz anya!

Azt az időt, amit fejegetéssel töltöttél fordítsd a babádra, mind a kettőtöknek sokkal jobb lesz!

Bátorság!

2009. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól eszik a babád, ez tökéletes. Biztosan nem éhes és nem fáj a hasa sem. Valami más van...próbáld megkeresni az okát. Talán ölben akar lenni akor ajánlanám a hordozókendőt vagy mei tait stb.. Csak találgatok mert valami más baja van ez tuti.
2009. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!