Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a bimbóvédőről? És jó mélyre beadni neki bimbómat?

Figyelt kérdés
A kórházban császár után nehezen jött meg a tejcsim! A bimbóm nem túl nagy ezért azt tanácsolták használjak bimbóvédőt! De így szegénykémnek plussz munkája van! Tegnap 3X sikerült elfogadtatni vele a saját cicit, nagy eröltetés árán! De éjszaka megint nem fogagta el! Nem tudja elég mélyen bekapni és ritkán szívja meg egyből nagyon hogy jó legyen pedig már bebizonyította hogy megy neki!
2008. febr. 27. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a csudába a bimbóvédőt, menni fog az anélkül is .

A "várandós mamák könyv"-ében, amit a védőnőtől kaptál a következő van a szoptatásról:

-Helyezd magad kényelembe (fekvés vagy ülés)

-A baba akkor szopik helyesen, ha a baba feje teljesen szemben és közel van a cicihez, a gyomrocskája és a te gyomrod is legyen egymással szemben.

-A helyesen szoptatott kisbaba az emlőbimbót és az emlőudvart is a szájába veszi.

-Ha a baba alsóajkát megérínted, akkor ő kinyitja a száját reflexszerűen.

-A szopási reflexet az váltja ki, ha a mell bimbója a baba szájpadlásához ér.

-Ha jól vette be a baba a cicit, akkor azt látod, hogy hogy a felső és az alsó ajka is kifelé fordul, az alsó ajak és a cicid között van a baba nyelvecskéje. Nyakát a baba hátradönti az álla és az orra is hozzáér a cicihez, vagy nagyon közel van hozzá.


Nekem a kórházban ugyneveztt c formában kellet a babát szoptatni. Én így csináltam:

Kényelmesen leültem az ágyban, felhúzott lábakkal, a babám fejét a cicimhez tettem, az egyik kezemmel a babám fejét fogtam, a másikkal a cicimet megfogtam a hüvelyk és a mutatóujjam közé vettem, közben hozzáértem a szájához, akkor kinyitotta és egy mozdulattel hupsz belenyomtam a babám szájába a cicimet, úgy hogy csak a bimbóudvar széle látszódott ki. Nem, nem a baba nem fog megfulladni! A fiam fejét jól rányomtam a cicimre és mivel nem volt mit tenni, elkezdett szopizni, akkor már csak tartottam a fejecskéjét, de sokszor mosolyogtunk rajta, mert a másik szobában is lehetett hallani, hogy milyen hangosan eszik!!


Mégegy jó tanács: mielőtt elkezded szoptatni a babádat, egy picit masszírozd meg a cicidet, hogy felpuhuljon és az sem baj, ha egy pici tejci kijön belőle! Könnyebb lesz a kicsinek a szopi!!


A fiam ma már 4,5 éves, de ezt a mai napig sem felejtettem el! Csudaklassz dolog a szoptatás!

Boldog babázást!!!!


Remélem, hogy tudtam kicsit segíteni!!!!!!!!!!!!!

2008. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszike szépen!Továbbra is próbálkozunk!
2008. febr. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!