Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki egy éves gyerekét szoktatt...

Aki egy éves gyerekét szoktatta le a szoptatásról elmondaná hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves lesz a hónapban és szeretném leszoktatni a szoptatásról, már csak alváshoz igényli, és éjjel mikor felébred, kb 3x. Tejet már kapja felesbe kb egy hete. Nagyon köszönöm a segítő válaszokat.
2011. júl. 7. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

engem is érdekel!

lányom most 1 éves, még 2x szopizik.


olyanokat már próbáltam, hogy este fürdés előtt szoptattam, hogy ne a szopival függjön össze az alvás. simán aludt így is.

illetve ha hajnalban szopizott, akkor reggel már kenyeret adtam, nem volt gondja vele.

2011. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is elhatároztam, hogy egyévesen szoktatom le, végül 13 hónaposan sikerült. Ugyanúgy szopizott, mint a Te kislányod.

Igaz, ehhez ő is kellett. Először azt vettem észre, hogy egyre ritkábban alszik el a cicin, majd vettem egy mély levegőt, és leszoktattam az éjjeli szopiról. Sokkal könnyebb volt, mint gondoltam, amikor felsírt, csak átmentem, kivettem, ringattam, amíg meg nem nyugodott, esetleg megkínáltam egy kis vízzel, majd álomba simogattam. Egy-egy ilyen alkalom nem tartott tovább, mint korábban a szoptatás, és nagyjából egy hét múlva átaludta az éjszakát. Egyedül sírni soha nem hagytam.

Innentől szinte magától megoldódott a dolog. Néhány napig úgy alakult, hogy napközben másnak kellett altatnia, így csak az esti szopi maradt. Amikor újra megpróbáltam szoptatni a délutáni alváshoz, már csak nyűglődött, el sem aludt. Akkor már este sem kínáltam meg, hanem ugyanúgy, mint éjjel, énekeltem neki, és simogattam a hátát, amíg el nem aludt.

Azóta ez a rendszer. Ennek kb. 6 hete, azóta sem alszik el egyedül, de nálunk ez egyelőre nem is cél.

Csak egy megjegyzés: nem tudom, van-e erről bármi tudományos kutatás, de az ismerettségi körömben tapasztaltak alapján úgy gondolom, hogy ha szeretnéd elválasztani, akkor kezdd el mostanában, mert ilyenkor még elég könnyű. Sokan vannak, akik akkor unják meg végleg, amikor a gyerek 2 éves, eleve a dackorszakban van, és rettenetes küzdelmek árán megy csak, miközben anyuka szó szerint viszolyog már az egésztől. Tudom, nem mindenki érez így, de elég gyakori, és én örülök, hogy ettől megkíméltük magunkat.

2011. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Az előző anyuka nagyon jól összefoglalta neked, egyetértek!

Nekem is azok a tapasztalataim az elválasztásról, mint neki, csak én mondjuk elválasztódás-párti vagyok. De igaz, ha semmiképp nem akarod/tudod elképzelni, hogy akár évekig szoptass (és persze a gyerkőcöd is hajlandó lesz veled most együttműködni), inkább hamarabb kezdd el őt fokozatosan leválasztani, mint aztán később kiborulva, hirtelen és sokkal nagyobb kínlódások árán.

2011. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!