Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elfelejtett szopizni? Segitség...

Elfelejtett szopizni? Segitség kell!

Figyelt kérdés

A babám pénteken lesz két hetes. Eddig ügyesen szopizott, a tegnap este óta azonban nem eszik, csak cumizik a mellemen. Bekapja, nyal kettőt, aztán kiköpi. Majd újra keresi és ujra bekapja, de mind e közben egyet sem nyel és nem is szivja. Másfél órát kinlódok vele etetésenként de egyszerüen nem eszik. Mit tehetnék?

Cumink nincs sem csuszlis üvegünk. Félek ha igy haladunk még a tejem is elapad.


2011. aug. 2. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

NYUGI!

Nem felejtett el szopizni!!!

Először is nem írtad,hogy sír-e tekeredik-e vagy csak simán nyugisan cumi?

Gondold át mit ettél tegnap,lehet neki nem izlik milyen gyakran eteted?leht nem igazán éhes.

Feszíti magát rugkapál nyafog?lehet elkezdődött a hasfájás.

Türelem!Írj vissza és szívesen tanácskozok mi lehet a baj:)Egy 2 gyerkőcös anyuka.

2011. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tegnap nem ettem semmit ami szeles lehet. Zöldséglevest ettem és krumplipürét hússal. Reggelire meg vajaskenyeret. Délben méd ettem egy fél almát is desszertnek.

Nem tudom mi lehet vele. Jár keze-lába, szuszizik és be akarja kapni a mellemet. Amikor a szájába dugom úgy tesz mintha szivna kettőt, de csak nyalja, aztán a kiköpi. Van amikor az az érzésem, hogy játszik, mert mindeközben nyugiban van. Miután kiköpte újra beindul keresni, bekapni, és kezdődik minden előröl. Csak az a baj, hogy nem eszik.

2011. aug. 2. 09:25
 3/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem irni, hogy igény szerint szoptatom. Az éjjel 4 óránként kelt, de tegnap előtt 1-2 óránként szopizott.

Féltem, hogy nem eszik.

2011. aug. 2. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:

(fili)

Hívj egy szoptatási tanácsadót,az ad megbízható tanácsot.

[link] és ezt a lapot is olvashatod sok érdekes dolgot és segítséget ír le. [link]

És ne félj mert akkor tényleg elepad. Gondold, hogy a világ legegyszerűbb dolga a szoptatás. Igyál és fejd le kézzel ami marad. A szopi előtt egy kis meleg zuhany rásegít, hogy könnyebben induljon a tej.

Jó a technika amivel bekapja a baba a mellbimbód? Elég mélyen betudod tenni a szájába?

2011. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

A legelső válaszoló vagyok.

Tehát az a helyzet,hogy a baba nem nyűgös jól elvan csak cumizik a cicin...ez jó:)

Viszont az igény szerinti szopika nem azt jelenti,hogy egyfolytában lóg a baba a cickón,mert akkor túl eszi magát.Szerintem itt van a bibi.

Most 2 hetes a picur áljatok rá a 2,5-3 órás szopira hidd el, kell egy kis pihenés a gyomrocskájának.

Persze biztos vannak akik ezt olvasva hőbörögnek,hogy de meg jajj...én is a szopi elvén vagyok,de nekem a lányom az első igény szerinti szoptatós hónapban majdnem 2 kg-ot hízott.Senkinek sem kívánom azt a kínt amit a baba átélt napról napra.

Szóval próbáld te is megtalálni a saját etetési ritmusod,ami nektek jó,de tényleg ne óránként etesd?:))

Sok sok egészséget nektek,kitartást neked és pihenj sokat!!!

2011. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A technika gondolom jó, ugyanis eddig ügyesen szopizott és az első babámat is tudtam szoptatni 22 hónapos koráig.

Köszi a linkeket. Az elsőt már én is átböngésztem.

Azon tanakodom, hogy nem az ízével van baj, mert tegnap a krumpli mellé ettem savanyúságot (paprikát). Ha ez lenne a baj, akkor érezheti még ma is, ha tegnap délre ettem? Meddig fog érződni a tej ízén?

Köszi, hogy segítetek!

2011. aug. 2. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit off leszek.


Nálunk is ez a probléma, de mi egy hetesek vagyunk.Nálunk csak az egyikkel csinálja ezt és pont azzal amelyikből szinte ömlik.


Tudtál előrébb lépni, mert én már lassan begolyózok ettől. Ha valami bevált légyszi írd meg. Köszönöm szépen.

2011. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én kifejtem a tejet. Végülis szerintem az izével volt baj.

Nálunk sem szereti, ha ömlik a tej a szájába. Fejj ki belőlle egészen addig, amig már nem spriccol. Hátha elfogadja...

2011. aug. 12. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!