Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan "szoktattátok át" a...

Hogyan "szoktattátok át" a melleteket arra, hogy éjszaka ritkábbban kell már szopizni?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel nagyon sokat aludt a lányom. Én felébredtem a szokásos időpontban, 1 körül. 1 óra múlva már nagyon fájt a mellem és kb ömlött belőle a tej. Gondolhatjátok, hogy én nem aludtam... Aztán 3kor ébredt végül és szépen ki is ürítette a mellemet. Mit tegyek, ha legközelebb ilyen lesz? Fejjek éjszaka?
2011. szept. 11. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is pont ez a problémám! Ma éjjel 10! órát aludt a 7 hetes lányom.

Eddig is kb. 1 hete 6-7 órát aludt este, fél4-kor szoktunk kelni és mivel csak az egyik mellemet üríti ki (annyira tele van addigra), így fejnem kellett a másikból minden éjjel.

Szerintem nincs mit tenni, csak fejni éjszaka, bár nem tudom, hogy mennyi ideig érdemes hagyni aludni a babát.

2011. szept. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Az elejen es is igy voltam elso alkalommal 13orat aludt az en kislanyom.Gondolhatod mit ereztem,azt hittem felrobban a mellem.Nincs mit tegyel ilyenkor ha mar aludni sem tudsz fejj ki annyit amennyitol jobb lesz semmikeppen se fejj ki sokat kulonben ujratermelodik es 2ora elteltevel ugyanugy fel fogsz kelni mert faj.Sokszor jartam igy....:(

En altalaban 30-30ml-t fejtem ki ilyenkor es tudtam aludni ,meg mindig tele volt a cicim de jobb lett.Ha mar beallt,vagyis a melled megszokja hogy estere kevesebb tej "kell" akkor rendezodik a helyzet.Jo babazast.

2011. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 11. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Huuu, meglepett, hogy 7 hetesen ennyit alszik a babád. Én eddig azt hittem az enyém alszik meglepően sokat, már az első héttől átaludta az éjszakát olyan 6-7 órával. Ő is most 7 hetes, viszont az utóbbi napokban kevesebbet alszik, éppen hogy 6 órát, de a végére már nyűgösködik félálomban, csak én várok, hogy teljesen felébredjen. Normális ez? Ja és az esti, utolsó etetés mindig nagyon macerás, mert nagyon hosszan akar enni, és sokszor rángatja a mellbimbómat, mintha gumiból lenne, nem tudom hogy lehetne ezt a folyamatot lerövidíteni. Akinek ilyen hosszan alszik éjszaka a babája, hogy eteti meg utoljára és hogy sikerül az altatás?
2011. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!