Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasszam a babát? A lelkem...

Elválasszam a babát? A lelkem mélyén nem akarom! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most 9 hónapos és nappal háromszor, éjjel is kb háromszor szopizik, de már nem az éhségét csillapítja, már csomó minden finomat eszik és jó étvágya is van. Leginkább elalváshoz kell a cici...


A következők miatt javasolták nekem többen a családban, hogy válasszam el:


- 3 hónap múlva megműtenek, amihez el kell altatni, 3 napig nem szopizhat. Lefejni nem tudom, 5 hónapos kora óta nem indul be a tejleadó reflex a gépre.

- Születése óta kialakult egy nagyon erős aszimetria a két mellem között, ami nagyon zavar, és azt hiszem Apát is, bár nem bántana meg ezzel. Igazából kb 2 kosárméret, ami ruhában is látszik, fürdőruha, kivágott holmi a szekrény mélyén maradt ezen a nyáron... Kicsit fáj ettől a szívem, mert eléggé hiú teremtés vagyok, sportolok, figyelek a kajára és hát ez eléggé zavaró.

- szeretnénk kistesót minél hamarabb, de a szoptatás miatt nem jön :(


Csak az a baj, hogy úgy érzem nagyon szeret szopizni, hozzám bújni... Megnyugszik, elalszik, annyira jó dolog ez, úgy érzem a világon a legszebb dolog (tudom, nem mindenki gondolja így, de én így érzem.) Szóval elválasszam szerintetek? Jelenleg 9 hónapos és 1 éves korában "tervezzük".


2011. aug. 5. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, kistesót a műtét után terveztek. Addig miért ne szoptatnád, ha lehet? Pont elég akkor elválasztani, ha muszáj. Minél tovább szoptatsz, annál jobb neki.

Amúgy lehet, hogy addig "leszokik" magától, a húgomé pont 9 hónapos kora környékén egyik napról a másikra nem fogadta el a cicit. 3 hónap alatt simán lehet így nálad is.

2011. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek,de ha nem szeretnéd elválasztani ne tedd.

Próbálj ki másik mellszívót hátha az jobb lenne arra a pár napra.

A cicik miatt együtt érzek veled. :(Nálam csak az egyikben van tej,így nekem is 2 méretbeli különbség van.Van,hogy azt mondom milyen szerencsétlen vagyok ez miatt.Máskor meg azt,hogy milyen szerencsés,hogy egy mellből is eltudom látni a kisfiam :)Ő is egy kis cicifüggő,én nem választanám el,de ez a te döntésed és ne hagyd beleszólni a rokonságot.Ráadásul 3 hónap még hosszú idő,lehet addig magától elhagyja a szopit.

2011. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, válaszd el, ennyi idősen nem lesz már hátránya, legalábbis abból a szempontból, hogy kapott elég tejcsit.

lelkileg lenne neki nehezebb, de azon is túl lehet lépni..

AMúgy meg:

-Engem akkor műtöttek, amikor 2 hónapos volt a babám, és nem kellett elapasztanom, fejtem. (bár értem, hogy nem indul be, de szerintem tuti beindulna, csak kitartóbban kell fejni. én is kínlódtam tőle, nekem sem igazán megy a fejés)

- amellednek már mindegy ha szoptatsz pár hónapot, nem lesz jobb/rosszabb

-kistesó ha akrna jönne akkor is, ha szoptatsz, a műtét miatt meg úgysem jöhet addig.(gondolom)


Nekünk 9 hó alatt jött össze akistesó, a nagy elsőre, pedig akkor már nem szoptattam.

2011. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Engem is altattak, 24 óra után szoptathattam, más szerrel altattak, mint általában szoktak, hogy hamar kiürüljön belőlem.

Már csak a műtét nagysága akérdés, hogy mikor tudsz felülni fejni. már ha akarsz.

Milyen műtéted lesz?

2011. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
78%

Én nem tenném, azok miatt, amiket feljebb is írtak neked.

3 nap biztosan nem kell az alatató kiürüléséhez, általában 12-24 óra is elég.

2011. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

3 nap kihagyás után uyganúgy fog ciczni,..

A fimanál nekem kimaradt 2x 1 hét(8 és 14 hónaposan) végül 21 hónapig cicizett.


A kistesó meg majd jön, ha itt az ideje, a jelek szerint szervezeted még nem készült fel egy újabb terhességre, amit nem is csodálok, hiszen csak 9 hónappja szültél

2011. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!