Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előre tudhatom hogy fogok-e...

Előre tudhatom hogy fogok-e tudni szoptatni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 15 hetes kismama a melleim viszont hatalmasat nőttek és iszonyatosan fájnak,remélem ha megszületik a Babóm fogom majd tudni szoptatni mert én ezt tartom előnyben!Esetleg tehetek valamit annak az érdekében hogy tudjak majd szoptatni?
2011. aug. 10. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Idézném az unokatesómat: láttál már olyan emlőst, amelyik nem tud szoptatni?

Minden nő tud szoptatni, ha nem stresszelik túl, valamint ha problémája van, megtanítják neki.

Teljszaporító teát kell inni, masszírozni majd a melleket, minél többet mellre tenni a babát az első napokban, hogy meginduljon a tej. Csak ezt sokan nem tudják és 3 óránként próbálkoznak.

2011. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Így van, nagyon kevesen nem tudnak, sokan elrontják azzal, hogy elkezdik pótolni tápszerrel, mert úgy gondolják, éhes a baba.

Van egy pár szoptatási aranyszabály:

-ne adj cumisüveget

-ne adj tápszert, pótlást

-tedd sűrűn mellre

-ne stresszeld túl a dolgot


stb...


Majd más folytatja.

2011. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
igen, szinte mindenki tud, mint ahogy én is. viszont a mennyiség kevés, de 5 hónapja szoptatok. akinek egyáltalán nincs teje az nagyon ritka. viszont annál gyakoribb, hogy kevés a tej. nekem nem feszült a mellem és nem volt előtejem se, szoptatás alatt is 70A a mellméretem, ha ebből indulunk ki, neked jók az esélyeid
2011. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

első válaszoló: olyan emlőst?


nyilván nem látott, de az állatvilágban is előfordul az ilyen, csak annak elpusztul a gyereke, ez a Darwini kiválasztódás alapja. Csak mióta az orvostudomány létezik és fejlődik, azóta az embereknél ez nem így működik és egy-egy negatív tulajdonság át tud öröklődni generációkon keresztül.

2011. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem előre tudni sajnos nem lehet. Én nagyon szerettem volna, mégsem tudtam. Ritka az ilyen, de előfordul, én vagyok rá az élő példa.
2011. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Az állatvilágban (vad állatok!) soha nem fordul elő, hogy ne szoptasson egy emlős. Olyan van, hogy kilöki az utódot, de az azért van, mert gyenge, életképtelen, viszont az életképesnek kevesebb táplálék jutna miatta.


Az ember közelében élő állatokra valóban nem mindig igaz ez, mert egyre több dologban hasonlítanak az emberhez: pl. van már depressziós kutya is, meg az összes civilizációs betegség jellemző rájuk. A vadállatokra nem, hacsak nem fogságban tartják.

2011. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, de ne kezdjünk el ezen vitatkozni. A rokonod biztos azt hiszi, hogy nagyon okosat mondott, annak meg még jobban örül, hogy még idézik is, de téved.

Azért mert téged nem érint egy adott probléma, nem kell azt hinni, hogy akkor nem is létezhet.

2011. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


itt pl kecskékről ír. a megfelelő részek ki vannak emelve, mert google-ben kerestem célirányosan.


arról ír, amit az előbb is mondtam, ha az állatnak nincs elég teje, a kicsi elpusztul. az emberre ez nem igaz, hála a tápszernek/egyéb segítségnek.

2011. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:

Nem tudhatod, de nagyon sokat tehetsz azért most és majdan is, hogy sikerüljön.

Most babát várva azt, hogy utánaolvasol éspedig jó helyen, pl. itt:

www.lll.hu

www.szoptatasert.hu

Jó babavárást! :)

2011. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt gondoljátok, hogy hasznos a kérdezőnek, ha azon vitatkoztok, hogy egy állat tud-e szoptatni?

Miért nem a kérdésre válaszoltok?

2011. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!