Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történhetett a mellemmel?

Mi történhetett a mellemmel?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám. Eddig tudtam úgy szoptatni, hogy egyszer egyik, másszor másik mell. DE! Tegnap délben iszonyú fájdalom jött az egyik mellembe. De tényleg. Még le is kellett ülnöm hirtelen. A következő szoptatásnál meg egy óra alatt csak 40 ml-t tudott leszívni a babám. És azóta is így van. Most már két mellből adok neki. Mi történhetett és mit tegyek? Így is van még esélyem arra, hogy 6 hónapig csak szoptassam?
2011. aug. 15. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Elrohansz ezerrel a nőgyógyászodhoz.
2011. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Ahogy nő a baba és egyre többet eszik, általában már csak két mell fedezi a szükségleteit. A legtöbb anya 2 mellből szoptat x hónap után, hacsak nem bőtejű. (Mert bár a tej nagyrészt ugye szoptatás közben termelődik, de azért a körfogat végülis behatárolja, hogy mennyi tejet tud összességében tárolni, még akkor is, ha rugalmas a dolog.)

Egy másik lehetőség, hogy a baba egész egyszerűen már nem elég türelmes ahhoz, hogy kivárja, amíg egy mell teljesen kiürül. Így azelőtt elfordul, mielőtt csutra kiszívná és jöhet a másik. (Ez sem baj, mert idővel ehhez is alkalmazkodik a mell és remélhetőleg a gyerek is.)

Ami még okozhatja, egy esetleges stresszesebb időszak vagy kevesebb folyadékbevitel, amik ugye egyébként is csökkenthetik a tejmennyiséget. Ezek ellen te is tudsz tenni.


Nem tudom, hogy a fájdalomnak mennyi köze volt a dologhoz. Ami idevágólag eszembe jut, az egy lehetséges mellgyuszi, de annak más tünetei is vannak általában... ?

2011. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Főleg a 2. válaszadónak. Szerencsére nincs mellgyulladásom. Egyszerűen nem értem, hogy eshetett vissza ennyire. Azóta is csak csurran cseppen kevés ml abból a mellemből. Mindegy, majd talán történik valami csoda. És ha nem is egy mellből, de kettőből sikerül még nagyon sokáig táplálni a babámat.
2011. aug. 16. 21:46
 4/4 xStefix ***** válasza:

Értem.

Ne aggódj, a két melles is teljesen megszokott szoptatási mód, akkor is, ha esetleg fogsz majd ettől eltérőt hallani itt-ott. Én 3 évig így csináltam. :)

2011. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!