Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Végre egyszerűen jól működik...

Végre egyszerűen jól működik a szoptatás. Kellene fejni, vagy valamit tennem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a fiam, az első két hónap a szoptatásról szólt, meg a fejésről. műtöttek, egy hónapig gyűjtöttem a tejet a fagyasztóban, hogy legyen elég, amíg nem leszek itthon.

Bimbóvédővel szoptattam.

Túl vagyok a műtéten, leszokott a bimbóvédőről, most minden olyan jó.

Nem fejek, nem csinálok semmit, csak amikor éhes, és kéri megszoptatom. (éjjel is legalább kétszer)

Van a fagyasztóban tej, ha kéne, de én nem akarok fejőt látni.

Ebből szerintetek lehet baj?

Van aki nem fejt, nem csinált semmit, csak kielégítette a baba igényeit?


2011. aug. 16. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 2 év 2 hónapig szoptattam (most szoktattam le, mert jön a tesó) és soha nem fejtem (helyesbítek, csak annyit, hogy legyen egy kis tartalék a fagyóban, azután nem)

Végig rágta a fülem a védőnő és a nőgyógyász is, hogy fejjek, mert majd meglátom hogy begyullad a mellem, elmegy a tejem stb stb, de mivel az én környezetemben senki nem fejt mégis évekig szoptattak, így nem hallgattam rájuk - jól tettem

ha igény szerint szoptatsz felesleges fejni szerintem, ügyesek vagytok, csak így tovább :)

2011. aug. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az előttem válaszoló írta. Az elején nekem is rengeteg volt, fagyasztóban jó sok van. Most már nem fejek, de így is sok van, a baba mondjuk sokat is eszik. Ha van tejed, és a baba szépen szopizik, akkor nem kell. Ha viszont kevesebb a tej, akkor csak vedd elő (én is azt fogom).
2011. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem cicifüggő. (nem bánom igazából). van játszócumija.

Csak evésre használja, de nem is akartam, hogy másként legyen, mert tudtam, hogy nem lesznek itthon a cickók pár napig, tervezett műtét volt. (epehólyag eltávolítás)

Szépen fejlődik, van elég tej neki.

3 hósan 67 cm, és 6,5 kg.

Nagy boldog baba.

2011. aug. 16. 14:17
 4/9 xStefix ***** válasza:
100%
Ha igény szerint szoptatsz, nem kell fejni. Szerinted bennszülötték vagy az emlősállatok ismerik a fejőt és a többi kütyüt? ;) De komolyan, a Természet nem hagy elvarratlan szálakat.
2011. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Imádom Stefi válaszait :) mindig igazat mond és tök a valóság talaján marad :) köszi :)
2011. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát szerintem meg ne hasonlítsuk magunkat a bennszülöttekhez, meg az állatokhoz, az ember egy elkocsosodott állatfaj.

És akár a bennszülöttek kézzel is fejhettek....


de köszi.

2011. aug. 16. 15:00
 7/9 xStefix ***** válasza:

Elkorcsosodott, itt a lényeg. Mi sokkal okosabbak akarunk lenni, mint a Természet, oszt tessék. Tudjátok, mire gondolok, hosszú a lista....

Kérdező, persze, kézzel is fejhetnek, de nem hiszem, hogy a sok munka (lásd önfenntartás) és sok gyerek mellett lenne annyi idejük, hogy állandóan nyúzzák magukat... Ha aktuálisan kell, akkor biztosan, de miért kellene?

Erre találták ki az igény szerinti szoptatást. Bennszülötték szoktak lenni a legtehetségesebb gyakorlói. :)

2011. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

dehogy!

örülj, hogy most könnyű időszak van!


én is csak akkor fejtem, ha kezdett begyulladni.


Jó babázást!

2011. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor fejtem ha betegség (oltás utáni 1-2 nap pl) miatt nem evett eleget a baba, és felgyűlt. A rendszeres fejés csak összezavarja az egyensúlyt, nem is tudom mire jó.. mármint annál akinél minden OK amúgy.
2011. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!