Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Laricol teát adhatok 1 hónapos...

Laricol teát adhatok 1 hónapos kisbabámnak amikor ordít, hogy éhes, de még van egy óra az esti evészetig? Hasfájós is

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 09:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát egy 9 hónaposnak ilyen melegben pedig kellene már más folyadék is. De te biztosan mindenkinél okosabb vagy. Amúgy képzeld olvastam a linket:) És hogy mikor fürdetek hadd legyen az én gondom.
2011. aug. 20. 20:59
 12/20 anonim ***** válasza:

(fili)

Nem vagyok senkinél okosabb. Annak ellenére, hogy szakmabeli vagyok inkább javasoltam a szopis oldalakat és a tanácsadót. Ezek szerint te tudod jobban, hogy kell-e itatni pluszban a babát. Biztos a mi babánk már nagyon beteg mert nem kapott más folyadékot. Az altatásra az előttem íróval egyet értve írtam, hogy jobb a korábbi időpont. De ha a növekvő babád erre szoktatod az a te dolgod. Mi azért fürdetünk 7-kor mert iskolás korában is 8 után alvás van, és erre áll be születésétől a "napirend" amiről írtál.

Te kérdeztél én meg megpróbáltam segíteni. A hangnemed meg eléggé érdekes.

2011. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hónapos múlt a fiam, de ha fürdés előtt sír, hogy éhes, akkor megszopiztatom. 1 hónapos korában meg főleg így volt. Mégis kialakult nála a napirend, tudja, hogy fürdés után evés, és alvás van. Ő sem ivott még semmi mást, csak anyatejet, majd 6 hós korától ha hozzátáplálok, megkóstoltatom vízzel, de ha nem kéri, nem fogom erőltetni (még 9 hós korában sem :))
2011. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

(fili)

Köszi utolsó:)))

2011. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem kell pontosan ugyanakkor fürdetni, csak körülbelül. Úgysem ismeri az órát. Ha 1 órával előtte vagy utána fürdeted, akkor is tudni fogja, hogy este van, utána aludni kell. Az ugyanabban az időben való fürdetés arra vonatkozik, hogy ne az legyen, hogy egyik nap reggel, másnap meg délután fürdeted. Én pl 7 és fél 9 körül fürdetek. Attól függ, hogy mikor éhezik meg. Ha 6kor éhes, akkor adok neki, és csak később, mondjuk 8kor fürdetem meg. És tudja, hogy fürdés, evés, alvás. 6 hetes most.
2011. aug. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Értem, nálunk sem mindig pontosan 9 az a 9, de próbálom tartani magam hozza már csak miattunk is, kis idő maradjon másra is. Télen majd előbb jövök az órával.
2011. aug. 21. 10:23
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja amúgy, ha nagyon szeretnél, akkor igen, adhatsz.
2011. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretnék, de szívesen elfogadta 100ml ivott meg a tegnap. Ha ma nem igényli nem fogok adni, de ha üvölt és még nincs tej, akkor nem nézem, hogy sír hanem adok kis teát. Lehet ha nem olyan okos az én babám, mint a kilenc hónapos kislány, de elfogadja szívesen.
2011. aug. 21. 11:20
 19/20 anonim ***** válasza:
23%

Szia Kérdező!


Én egyetértek veled, sok mindenben. Az első gyerekemet igény szerint szoptattam, az lett a vége, hogy nappal 6 órát aludt, éjjel pedig másfél óránként éhesen felsírt.

A másodiknál nem hagytam magam, és igenis az órához igazítottam az etetéseket. Szerencsére nem volt gond, mert magától is 3 óránként ébredt, de ha hamarabb, akkor vizet adtam neki. Igen, egészen kicsi korától.


A fürdetés nálunk is este 9-kor volt/van, egyszerűen már korábban is így éltünk a férjemmel, későn fekvő, "későn" (amennyire most a két kicsivel lehet) kelő típusok vagyunk.

Két gyerek utáni tapasztalatom az, hogy nagyon helyes, hogy legalább egy kicsit odafigyelsz arra, hogy mi a Te és a család igénye a kisbabával szemben.

Természetesen féltő gondoskodással, óvó szeretettel.. de azt hiszem, ezzel nálad nincs gond.

További minden jót!

2011. aug. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végre valaki aki nem azt gondolja rólam, hogy jaj be rossz anya lehetek. A kicsikém 2 hete átalussza az éjjeleket és egy hónapos. Tudom, hogy ez még változhat, de egyelőre örülünk neki. Gondolom azért enne nappal sokkal többet, illetve eszik is. Megfelelően fejlődik, minden rendben van vele, de a párommal úgy döntöttünk még egy kis ideig nem adunk teát neki. Mert nem vettünk észre változást.
2011. aug. 21. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!