Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól tettem, hogy reggel nem...

Jól tettem, hogy reggel nem szopiztattam meg?

Figyelt kérdés

2 napja a jobb hónaljamban szőrtüsző gyulladás szerű csomókat fedeztem fel, amik fájdalmasak, jegeltem, de tegnap estére már nagyon rossz volt a közérzetem, szédűltem, fájt a fejem, rázott a hideg, de lázam nem volt, éjjel 3-szor keltem fel teljesen vizesen... ezek után reggel nem mertem megszopiztatni, mert a jobb mellem elkezdett fájni, érzékeny - annyira hiányzik, hogy nem szopizott, ő is nyugtalan :(

A lefejt tej teljesen normálisnak néz ki , nem gennyes , eltettem a hűtőbe. Délután lesz orvos, természetesen megyünk, de addig is érdekelne jól tettem-e, hogy inkább tápszert kapott?

Köszönöm!


2011. aug. 23. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Jobb, h nem adtál. Adj neki fagyasztott tejet v tápszert és fejd a cicid, amíg orvoshoz nem mész. De lehet, h ott is kérik, h fejj egy kicsit a kémcsőbe. Írj majd, h mi volt. Jobbulást!
2011. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

igen, jobb a biztonság. (bár lehet, hogy izzadtságmirigy gyulladás és akkor nem lenne baja. meg lehet, hogy a romlott tejet el se fogadta volna, okos a természet, nehéz hibázni. de akkor is jól tetted)



majd elmondod mit mondott az orvos?

2011. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb, ha szoptatod!!! A bennmaradó tej miatt súlyosbodhat a gyulladás. Próbáld meg többször abból a mellből szoptatni inkább.
2011. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül is nerm kell bemenni a dokihoz, telefonon beszéltem a védőnővel, ő is azt mondta, hogy amíg nincs 38-39 fokos lázam, addig nyugodtan szopiztathatom - olyan édes volt délelőtt mikor cicit kapott, teljesen megnyugodott :) Igazából a csomók miatt aggódtam, de mivel a másik oldali mellem fáj, így azt mondta a védőnő nincs köze hozzá a mell fájdalmának. Úgyhogy most szopizunk ezerrel, mert lehet hihetetlen de máris jóval kevesebb tejcim volt...

2011. aug. 23. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak éppen lehet, hogy más bajod meg van! Annyira "szeretem" ezt némely védőnőkben, hogy kiterjesztik a hatáskörüket olyan kérdésben is, amihez nem értenek. Én a háziorvosnak azért megmutatnám
2011. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves utolsó, de esetemben a védőnő megbízhatóbb mint a háziorvos ( sajnos ez jellemező a magyar eü.-re , de holnap megyünk oltásra, akkor megmutatom a gyerekorvosnak, gondolom ő is konyít hozzá... ( mivel eü. végzettségem van, a háziorvos elintéz annyival, hogy "maga szerint mi lehet"?)
2011. aug. 23. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
el tudom képzelni, ugyanez (vagy más ilyen tünetekkel) volt a bajom, éveken keresztül visszatért, mindenki (több orvosnál jártam) mást mondott, de nem tudták megmondani hogy mi pontosan a bajom. (a kedvencem az, hogy ne borotválkozzak, mert attól gyulladt be a szőrtüsző. de a bőr alatt éreztem a borsó nagyságú csomókat, ettől nem lehet) aztán 5 évig szenvedtem vele, míg egyszer mnár nem tért vissza
2011. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
100%

Ácsi. Akkor ez most felszíni bőrgyulladás vagy egy kezdeti mellgyulladás???

A csomót a mélyben, a szövetekben érzed? Duzzadt göb, ami a bőröd felszínén esetleg piros foltot is ad? Rossz közérzet, magasabb testhő, fájdalom, mellkeménység?

Nagyon nem mindegy. Utóbbi esetén ugyanis MUSZÁJ szoptatni!

2011. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mivel az ellentétes oldali mellem volt érzékenyebb, ebből gondolom, hogy nem mellgyulladás - szerencsére mára elmúlt a mell érzékenysége, viszont egyre több a csomó a hónaljamban, ill. már nem is csak ott van, reggelre, alatta is keletkezett jópár :( Doki antibiotikumot írt fel, meg burow kenőcsöt keptam, remélem használ! Igaz, arról egy szó sem esewtt, hogy mi lehet ez? - mert ha pl. nyirokcsomó, akkor azért aggódom... tegnap délután kezdtem belázasodni, vettem be Rubophent, levitte szerencsére , így szopiztatok, de a tejem kevesebb, remélem nem kell tápszerhez nyúlni!
2011. aug. 24. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, illetve van is...piros a felszíne és fáj...állítólag verejtékmirigy gyulladás:S
2011. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!