Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Próbáljam még visszacsábítani...

Próbáljam még visszacsábítani a szopizásra?

Figyelt kérdés

16 hónapos kislányom néhány napja nem kéri a cicit. Eddig naponta 3x szopizott (reggel, délután, este), alvás cicin történt. Az elmúlt hetekben párszor nem tudott elaludni a cicin, ilyenkor kicsi kínlódással, némi segítséggel de végül is ált. el tudott aludni egyedül. Az elmúlt napokban sokat voltunk a strandon, először azt hittem, ezért nem cicizik, mert ez még új, nagyon izgalmas helyzet volt neki, de végül is esténként sem kéri. Mondogatja altatáskor, hogy cicit-cicit, de amikor előveszem neki, csak megnyomkodja, megnyalja, de végül megrázza a fejét, és nem kéri (kozmetikumok változtatása soha nem okozott gondot). Már kétszer le kellett fejnem, mert fájdogált a cicim, és üvegből megitta a tejcsit. A kérdésem végül is az lenne, hogy ez most már végleges lehet nála? Vajon vissza tudjuk még csinálni, hogy mégis szopizzon, vagy inkább hagyjam rá?

Hogyan apasszam el a tejcsit?


2011. aug. 28. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá, így is nagyon ügyesek voltatok a 16 hónappal.
2011. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is hagyd rá. Nagyon ügyesek voltatok tényleg. Bár nálunk 2 évesig tartott és a kistesó miatt orvosi javaslatra kellett befejezni, kicsit nehéz volt így.


Akkor nekem azt javasolta elapasztásra a védőnő, hogy kevés folyadékot igyak, használjak nagyon szoros melltartót, mert a mellek "lengése" is serkenti a tejtermelést és ne fejjek, mert ugye az is serkenti. Ha muszáj fejned mert fáj akkor is csak pár kortynyit mint ha csak annyit ivott volna. Akkor talán a szervezeted il leáll, mondván nincs rá már szükség.


Nekem saját magammal volt nehéz tisztázni fejben, hogy "soha többet", nem is igazán sikerült, több hónapig tartott, míg nem kérte többet. Illetve néha még most is kibágerolja a pizsiből és megkóstolja, de fintorog és annyit mond, hogy nem. Lehet, kap már előtejet és nem ízlik neki. 35 hetes vagyok most. :-)

2011. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!