Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kipirosodott fáj a mellbimbóm...

Kipirosodott fáj a mellbimbóm a szoptatástól. Sudocremet kenhetek rá, hogy jobb legyen? Vagy mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a baba befejezte a szopit és lecuppant, akkor hagyd rajta a a nyálas anyatejet, engedd, hogy megszáradjon. És ha lehet szellőzzön (tehát ha tudod, melltartót, de legalább a melltartóbetétet kerüld egy ideig)


Én Bepanthent használtam, de a sudocrem is jó.


Amúgy újszülötted van? Mert a helyes szopitechnika is nagyon fontos!

2011. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Garmasten krém vált be nekem. És nézz utána, jó-e a szoptatási technikád: www.lll.hu
2011. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma vagyunk 1 hónaposak. Az igazság az, hogy csak bimbóvédővel akar szopni, simán a cicit nem fogadja el (sajnos befelé forduló, lapos mellbimbóm van). Az utóbbi pár napban vettem észre, hogy elkezdett bevörösödni a mellbimbóm és fáj is. Akkor használom a Sudokrémet úgyis rengeteg van itthon belőle. Köszönöm a tanácsokat. Az oldalt pedig megnéztem. Nagyon hasznos volt. Köszönöm!
2011. szept. 3. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia nem baj ha a babad csak mellvedovel szopik. Az enyem is csakis azzal szopott 5 honapig. Utana pedig egyszeruen ugyesedett a techikaja es szepen elkezdett szopizni magatol es vedo nelkul. Nyugodtan csinald ugy ahogyan neked jo, es ha igy is kiuriti a mellett akkor nincs baj! A babam most 8 honapos es gyonyoruen szopizik! A mellem pedig nem faj, nem sebes. Viszont az elejen az volt es verzett is! Ami egy remalom! Ezert nagyon fontos hogy vegyel magadnak mellbimbo vedo kremet,(jo fajtat) amit kifejezetten erre fejlesztettek ki es minden szopi utan sima vizzel oblitsd le cicid es kend be vastagon. Ezek a kremek azert jok mert nem kell lemosni oket szopi elott a babara nem artalmas. Viszont a sudacreme-t nem adnam a baba szajaba, es hosszu tavon nem lesz jo, mert igazabol nem arra valo hogy a mellbimbod vedje! Vegyel erre kifejlesztett kremet. Sok sikert! a szoptatasnal nincs szebb es bensosegesebb dolog amit a babadnak adhatsz most!
2011. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bepanthen direkt jó erre, írja is az utasítás, inkább használd ezt.
2011. szept. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm szépen :) Először nagyon rossz volt, hogy elutasította a cicimet a baba, tiszta stresszben voltam miatta, de most már úgy gondolom, hogy az a lényeg, hogy legalább így szopizik és nem kell tápszerezni. Reménykedek benne, hogy idővel majd ő is el fogja hagyni. Ma még akkor használom a Sudocremet, de hétfőn megyek és veszek akkor egy normális mellápolót. Köszönöm a segítséget.
2011. szept. 4. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az ultratisztított PureLan 100-at ajánlom a Medelától. Néhány csepp anyatejed fejjél, ki, kend rá a bimbóra és a bimbóudvarra, hagyd rászáradni, majd vékonyan kend be PureLan-nal. Hidratál, a tej csökkenti a gyulladást. Gyorsan gyógyul és nem kell lemosni. A tiszta lanolint nagyon régen használja a kozmetikai ipar. Nagyon kevesen allergiásak rá. Teljesen természetes anyag. Bevált!
2011. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!